1. duben 2021: termín pro podání daňového přiznání. Elektronicky lze do 3. května

Publikováno: 5. 3. 2021Cca 2.2 min četbyKategorie: Finance, Obory, Právo
SDÍLET

Posledním dnem pro odevzdání daňového přiznání k dani z příjmů za rok 2020 je 1. duben 2021. Letos může veřejnost pro odevzdání daňového přiznání využít online finanční úřad, který nabízí možnost pohodlného a jednoduchého odevzdání z pohodlí domova. Výhodou je i to, že fyzické osoby, které podají daňové přiznání elektronicky, mají ze zákona prodlouženou lhůtu o jeden měsíc navíc, a to až do 3. května 2021. 
Finanční správa doporučuje veřejnosti pro odevzdání přiznání využít online finanční úřad, do kterého
se přihlásí na webu: www.mojedane.czNejzásadnější novinkou v podávání přiznání je v letošním roce spuštění online finančního úřadu. Přihlášení je možné pomocí bankovní identity, občanského průkazu s čipem nebo datovou schránkou. Umožnuje i odeslat přiznání přímo na finanční úřad a zaplatit daň například přes QR kód,“ dodává generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová. Další možností, jak elektronicky odevzdat přiznání, je využití aplikace Elektronická podání pro Finanční správu.
Daňové přiznání je však stále možné odevzdat i na podatelnách finančních úřadů, popř. vhodit do připravených „sběrných boxů“, které jsou pro poplatníky připravené na všech územních pracovištích Finanční správy, mimo pracovišť v režimu 2+2. Ten, kdo nemůže přiznání odevzdat elektronicky a obává se osobní návštěvy úřadu, může ho na svůj finanční úřad zaslat poštou.
Podrobnější informace, vztahující se k podání přiznání k dani z příjmů, včetně formulářů a informací
k jejich vyplnění, jsou dostupné na internetových stránkách Finanční správy www.financnisprava.cz.
Na webu Finanční správy naleznete i souhrnné informace k jednotlivým daním a odpovědi na nejčastější dotazy.

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější