Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Část Papírového náměstí teď patří městu Liberec

Liberecká radnice směnila zhruba deset tisíc metrů čtverečních na Papírovém náměstí s firmou S Group za pozemky na Kunratické. Jaké plány s náměstím radnice má a jak by do budoucna mohlo vypadat, zjišťovala Jana Pšeničková.
Mohlo by být centrem, které Liberec prakticky nemá. I takové jsou plány s Papírovým náměstím, kde město získalo pozemky o rozloze zhruba deset tisíc metrů čtverečních. Řadu let zanedbávaná část města by teď měla získat novou tvář. Jeho proměna ale bude velmi pozvolná.
Město Liberec začne úklidem prostoru. Pracovníci Technických služeb nejprve postupně odstraní nepořádek, odpadky, upraví zeleň a postupně zruší i některé ploty. Na dočasnou dobu tam také zřídí parkoviště pro asi čtyřicet aut. Kancelář architektury města zároveň začala připravovat urbanistickou soutěž, kterou chce vyhlásit nejpozději začátkem června, formu schválí Česká komora architektů a probíhat bude v otevřené podobě. Přihlásit se tedy mohou zájemci ze zahraničí i z Čech.
Více informací zde.
Zdroj: Město Liberec

Nejčtenější kategorie
Chytré město
429
Energetika
485
IT
347
Dotace a Finance
1328
Odpady
244

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze