Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Cena za společenskou odpovědnost putuje do Olomouckého kraje

Cenu Ministerstva vnitra za kvalitu ve veřejné správě převzali zástupci Olomouckého kraje. Stalo se tak v rámci konference Moderní veřejná správa, která se konala 14. a 15. června v Olomouci. Krajský úřad Olomouckého kraje získal ocenění za zavedení systému řízení společenské odpovědnosti.

„Z ocenění máme samozřejmě velkou radost. Je to známka toho, že se nám podařilo systém společenské odpovědnosti dobře nastavit a zároveň je to jistá forma poděkování všem kolegyním a kolegům, kteří se na zavedení konceptu společenské odpovědnosti do podmínek krajského úřadu podíleli. Získané ocenění rozhodně není cílovou metou, ale jedná se o závazek do budoucna, abychom si nastavené standardy udrželi a ještě dále je rozvíjeli,“ uvedl Lubomír Baláš, ředitel Krajského úřadu Olomouckého kraje.

Koncept společenské odpovědnosti se zaměřuje na 3 stěžejní oblasti, a to ekonomickou, sociální a environmentální. Témata společenské odpovědnosti se tak dotýkají například efektivního hospodaření s energiemi, optimalizací procesů úřadu, vzdělávání zaměstnanců, dobrovolnických aktivit nebo ochrany životního prostředí.

„Systém managementu společenské odpovědnosti, který úřad zavedl, prošel složitým procesem certifikace. Certifikační audit a získané ocenění MV ČR prokázalo, že krajský úřad dělá pro občany a své partnery více, než mu ukládá zákon, a celkově tak zvyšuje kvalitu veřejné správy,“ dodala Renáta Vrbová, manažerka kvality Krajského úřadu Olomouckého kraje.

Foto a zdroj: Olomoucký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
420
Energetika
464
IT
324
Dotace a Finance
1289
Odpady
237

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze