Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Ceny hejtmana jihočeského kraje za společenskou odpovědnost znají vítěze

Image

Dne 28. listopadu 2022 proběhlo vyhlášení třetího ročníku Ceny hejtmana Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost v letech 2020-2021. Do ocenění se mohly přihlásit firmy, neziskové organizace, mikropodniky i obce realizující v letech 2020-2021 dobrovolné a nadstavbové aktivity s pozitivním dopadem na společnost v ekonomické, sociální a environmentální oblasti.

Témata jako udržitelnost, odpovědné podnikání, ohleduplnost, respekt k zaměstnancům a okolí stále více rezonují celou společností. Na všechny typy organizací je vyvíjen větší a větší tlak, aby se chovaly udržitelně a odpovědně. Nestačí se ovšem dívat pouze na ekologickou stránku, ale je zapotřebí pohlížet komplexně i na ekonomické a sociální hledisko. Z ekologického pohledu je zapotřebí šetřit suroviny a přírodní zdroje, sociální stránka představuje starost o lidské zdroje včetně zajištění rovných příležitostí a hledání souladu mezi pracovním a osobním životem. Z ekonomického pohledu firma transparentně řídí finanční zdroje a odpovědně přistupuje ke svým zákazníkům a dodavatelům.

„Oceněním bych chtěl poděkovat všem, kteří na téma společenská odpovědnost nerezignovali ani v covidových časech a zajímali se o své zaměstnance i okolí. Moc bych jim přál, aby byla jejich ušlechtilá snaha korunována i podnikatelským úspěchem. A to zvlášť v dnešní nelehké době,“ říká hejtman Martin Kuba, který by touto cenou rád motivoval k společensky odpovědnému podnikání i další subjekty.

„Národní cena ČR za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj a Ceny hejtmana za CSR mají mnohaletou tradici. Ocenění jsou nedílnou součástí Národního programu kvality. Významně totiž pomáhají naplňovat filozofii a systémový přístup nejen ke kvalitě, ale také ke společenské odpovědnosti a udržitelnosti. Pomáhají soukromým společnostem, státní správě a místní samosprávě na cestě k excelenci, společenské odpovědnosti a udržitelnosti.“ říká ředitel odboru podnikatelského prostředí a obchodního podnikání MPO a 1. místopředseda Rady kvality ČR Pavel Vinkler.

Do ocenění se přihlásilo 29 subjektů v šesti kategoriích. Hodnotitelé a Rada pro hodnocení vybrali dle stanovených kritérií v každé kategorii 3 oceněné. Jelikož se nejednalo prvotně o soutěž, ale také o sdílení pozitivních zkušeností realizovaných v Jihočeských firmách a organizacích, udělil hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba jako poděkování všem zúčastněným Čestné uznání.

V kategorii „Velké organizace s více než 250 zaměstnanci, jejichž hlavní náplň činnosti je podnikání“ zvítězila firma Robert Bosch, spol. s r. o.; na 2. místě byla oceněna firma ROHDE & SCHWARZ závod Vimperk, s.r.o. a na 3. místě firma JEDNOTA, spotřební družstvo České Budějovice.

V kategorii „Střední organizace s 250 a méně zaměstnanci, jejichž hlavní náplň činnosti je podnikání“ zvítězila firma Technické služby Tábor s.r.o.; 2. místo obsadila firma Mondi Bupak s.r.o.  a na 3. místě firma Rašelina a.s.

V kategorii „Malé organizace s 50 a méně zaměstnanci, jejichž hlavní náplň činnosti je podnikání“ zvítězila firma Kvalitex Písek s.r.o.; 2. místo získala firma OSAM TRADE s.r.o. a 3. místo firma unuodesign s.r.o.

V kategorii „Mikropodniky (tzn. malé organizace do max. 10 zaměstnanců, živnostníci, spolkaři, rodinné firmy)“ zvítězila firma ALGORIT CZECH s.r.o.; 2. místo obsadila firma Ultina s.r.o. a 3.  firma Kabinet CB s.r.o.

V kategorii „Organizace veřejného sektoru, veřejně prospěšné organizace a organizace, jejichž hlavní náplní činnosti není podnikání s více než 50 zaměstnanci“ zvítězila společnost Biologické centrum AV ČR, v. v. i.; 2 místo získala společnost BAZALKA, o.p.s. a na 3. místě se umístila Vysoká škola technická a ekonomická v Českých Budějovicích.

V kategorii „Organizace veřejného sektoru, veřejně prospěšné organizace a organizace, jejichž hlavní náplní činnosti není podnikání s méně než 50 zaměstnanci“ zvítězila společnost THEIA – krizové centrum o.p.s.; 2. místo získala Unie ROSKA – reg.org. ROSKA ČESKÉ BUDĚJOVICE, z.p.s. a na 3. místě Nedoklubko z.s.

Čestné uznání získaly společnosti: BRIKLIS, spol. s r.o.; dm drogerie markt, s.r.o.; Engel strojírenská spol. s r.o.; ESSOX s.r.o.; INPRESS a.s.; Jednota družstvo spotřebitelů v Kaplici; Mapcentrum s.r.o.; NaturaMed Pharmaceuticals; Nemocnice Strakonice, a.s.; POLÉVKA KTERÁ POMÁHÁ z.s.; Slatinné lázně Třeboň s.r.o.

„Všem účastníkům Ceny hejtmana Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost srdečně gratuluji a přeji jim mnoho dalších úspěchů v započatých aktivitách. Jedná se o důkaz toho, že společenskou odpovědnost instituce a firmy vnímají jako jeden z důležitých aspektů své činnosti“, dodala Michaela Novotná, ředitelka JAIP, spoluorganizátora ocenění.

Z národní úrovně je ocenění zastřešeno Radou kvality ČR, pod Ministerstvem průmyslu a obchodu, kteří také zajistili hodnocení doručených dotazníků. Regionálními partnery jsou: JAIP – Jihočeské agentura na podporu inovací o.p.s., Jihočeská hospodářská komora a Czechinvest – regionální Kancelář Pro Jihočeský Kraj. Mediálním partnerem této akce je Vltava Labe Press – Českobudějovický Deník.

Foto: Jihočeský deník
Zdroj: Jihočeský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1389
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze