Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Chatbot pomáhá lidem s ověřením identity a bodoval i v soutěži Zlatý erb

Hradec Králové uspěl v krajském kole 23. ročníku Zlatého erbu 2021, ve kterém soutěží obce a města se svými webovými stránkami a elektronickými službami. Hradec si odnesl cenu za nejlepší elektronickou službu s názvem Chatbot – elektronický asistent a postupuje do celostátního kola.
Službu město začalo testovat na podzim minulého roku, občané jej od té doby mohou využívat například v rámci Portálu občana, kde poradí uvnitř rozcestníku.
Situace kolem pandemie COVID-19 navíc zvýšila tlak na přijímání žádostí o dotace pouze elektronickou formu a město spouštělo program peněžité pomoci Antivirus. Úkolem chatbota bylo také pomoci občanům lépe se orientovat v problematice autentizačních služeb, interaktivně s nimi komunikovat a co nejlépe jim poradit se zřízením požadované autentizační služby a přihlášením do Portálu občana, a to v režimu 24/7.
Vítězové celostátního kola budou vyhlášeni 19. 10. 2021 v prostorách Senátu a ocenění převezmou z rukou předsedy Senátu PČR pana Miloše Vystrčila.
Zdroj MMHK a www.zlatyerb.cz
Zdroj: Královéhradecký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze