Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceŽivotní prostředí

Hledáme Strom roku 2022: Přihlášky končí už 30. dubna

Borovice, jabloň, lípa. Stromy tak rozdílné a přeci mají něco společného – své lidi. Ty, kteří je obdivují pečují o ně a vynesli je na stupínek pro vítěze v anketě Strom roku. Máte-li ve svém okolí a srdci svého stromového favorita, můžete ho přihlásit právě teď.

Anketa Strom roku máe podpořit aktivní lidi v péči o stromy v jejich okolí a představit veřejnosti zajímavé stromy s jejich příběhy.

Přihlášky do 21. ročníku můžete posílat do 30 dubna. Nově mohou přihlášené komunity získat navíc 50 tisíc korun na svůj projekt, který umožní zvelebení okolí stromu. Přihlášky na www.stromroku.cz končí 30. dubna. Letošní dvanáctku finalistů pak pořadatelská Nadace Partnerství odtajní v polovině května.

K přihlášce stačí znát základní informace o stromu: jeho historii, druh, alespoň přibližné stáří a polohu, porotě pomohou i poutavé fotografie nebo archivní materiály. Hlavním kritériem úspěchu je ale příběh stromu a jeho spojení s místními lidmi. Poslední vítězkou se stala Zpívající lípa z Telecího.dubna 2022.

Další informace ZDE
Zdroj a foto: Nadace Partnerství

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1389
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze