Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Hradec vítá nový rok akcí První den spolu

Image

Po covidové pauze se do Hradce vrací oblíbená událost První den spolu, která konal v neděli 1. ledna na Velkém náměstí. Na oslavách nového roku dostanou návštěvníci čočkovou polévku od vedení města a tradičně se rozezní také zvon Augustin na Bílé věži, chybět nebude ani tematický ohňostroj. Na náměstí bude omezené parkování, proto Dopravní podnik města Hradce Králové posílil během této akce autobusovou dopravu.

„První den spolu zahájíme v 16 hodin, kdy začne vedení města rozdávat čočkovou polévku, punč a čaj. Během toho si budeme moci také připomenout nejvýznamnější momenty a události z roku 2022, které formou reportáží poběží na velkoplošné obrazovce,“ uvádí Miroslav Franc, ředitel Hradecké kulturní a vzdělávací společnosti, která je pořadatelem této akce. Chybět zde nebude také první novoroční projev primátorky města Hradce Králové Pavlíny Springerové nebo v 18 hodin tradiční zvonění na zvon Augustin v Bílé věži. Poté se nad náměstím rozzáří ohňostroj s tématem vítězství. „Měl by charakterizovat současnou touhu po překonání všech překážek dnešní doby,“ vysvětluje ředitel Franc. Celá akce město vyjde téměř 466 tisíc korun.

S ohledem na předpokládaný zvýšený zájem návštěvníků o tuto událost posílí Dopravní podnik města Hradce Králové spoje MHD. Linka č. 7 bude od 17 do 18 hodin jezdit v intervalu 15 minut, po skončení ohňostroje pak budou jezdit mimořádné posilové spoje této linky ze zastávek Muzeum a Magistrát města do Malšovic. V desetiminutovém intervalu bude pouze v rámci města jezdit také linka č. 18. Na této lince od ukončení ohňostroje do 19 hodin posílí spoje ze zastávky Magistrát města a Adalbertinum do Podzámčí. Na linky č. 2, 6, 7, 27 a 33 nasadí dopravní podnik velkokapacitní vozy. Více informací naleznou cestující na webových stránkách Dopravního podniku města Hradce Králové.

Foto a zdroj: Královéhradecký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
515
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze