Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Jablonec je městem pro podnikání stvořeným

Primátor statutárního města Jablonec nad Nisou Jiří Čeřovský přebral cenu za 1. místo v soutěži Město pro byznys 2020 Libereckého kraje. Rychlost a přesnost odpovědí, kvalita webových stránek a vstřícné prostředí pro podnikatele byly důvodem opětovného udělení titulu.
Při hodnocení měst a obcí organizátoři posuzují poměr podnikatelského prostředí a veřejné správy. A v Jablonci je tento poměr 40: 60. „Jablonec nad Nisou měl v obou kategoriích velmi dobré výsledky, což není ojedinělé, ale jde o dlouhodobý stav,“ konstatoval při předávání za pořadatele David Pavlát. Podle jeho slov je v Jablonci velmi vysoký poddíl ekonomických subjektů a jejich počet stále stoupá. Nízký je index stáří, což je jasný potenciál pro to, že se podnikání bude rozvíjet. Magistrát dle Pavláta investuje významné prostředky na dopravu a sport, ale hlavně poskytuje dobré služby. „Město má velmi kvalitní web, na kterém podnikatelé najdou vše, co ke své práci potřebují. Město dosáhlo také velmi dobrých výsledků v tzv. mystery testech, což je ověřování prostřednictvím fiktivních dotazů, jak a jak rychle reagují jednotlivé odbory města, zvláště živnostenský úřad. Důraz byl kladen na kvalitu a včasnost odpovědi,“ doplňuje Pavlát.
Město pro byznys je srovnávací výzkum, do kterého se jednotlivá města nepřihlašují, ale jsou do vyhodnocení zařazena automaticky. Provádí jej Týdeník Ekonom ve spolupráci se společností Eurovia, zapojených je 205 měst s rozšířenou působností a 22 pražských městských částí. Jablonec získává v soutěži dlouhodobě výborné výsledky, v roce 2019 byl vyhodnocený jako Město pro byznys desetiletí, protože v letech 2009-2019 Jablonec v Libereckém kraji pětkrát soutěž vyhrál, třikrát byl druhý a jednou třetí. V roce 2012 skončil sedmý v celorepublikovém hodnocení, v roce 2017 dokonce čtvrtý a v roce 2018 byl v republikovém žebříčku jedenáctý.
Zdroj: Město Jablonec

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1402
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze