Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceŽivotní prostředí

Jihlava je Šampionem Zdravých měst

V roce 2023 chce krajské město navázat na úspěšné projekty jako je Den Země nebo Jihlavský den zdraví a zároveň připravuje nové akce. Zaměřené například na volnočasové aktivity seniorů.

Ocenění Šampion Zdravých měst převzal za Jihlavu v Parlamentu ČR náměstek primátora Richard Šedivý.

Jihlava získala nejvyšší ocenění v rámci Zdravých měst. Mezi šampiony patří dokonce už šest let. Za úspěchem stojí známé akce jako Den Země, Jihlavský den zdraví, Světlo pro AIDS, kampaně v rámci Týdne evropské mobility, školní fóra a parlamenty a mnoho dalších.

V příštím roce chce Zdravé město v akcích pokračovat a zároveň přidat nové projekty. „Rádi bychom se zaměřili na volnočasové aktivity seniorů, na aktivní trávení času dětí a mládeže nebo se věnovali tématům jako je udržitelnost či integrace znevýhodněných občanů,“ uvedl náměstek primátora Richard Šedivý, který převzal ocenění za Jihlavu v Parlamentu ČR. „Z ocenění mám velkou radost a děkuji všem, kteří se na jeho získání podíleli,“ dodal.

Za rok 2022 byli oceněni tito členové Národní sítě Zdravých měst (NSZM) ČR:

  • Kraj Vysočina
  • Statutární města Brno a Jihlava
  • Města Chrudim, Kopřivnice, Litoměřice, Rožnov p. Radhoštěm, Velké Meziříčí
  • Městské části Praha 10 a Praha 12
  • Obec Bory

Ocenění převzali z rukou Věry Kovářové, 1. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, která celou akci hostila, náměstka ministra vnitra Davida Slámy a Petra Švece, ředitele NSZM ČR.

Foto a zdroj: Jihlava

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
513
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze