Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Již po třinácté můžete hlasovat v soutěži Má vlast cestami proměn

Již po třinácté můžete hlasovat v soutěži Má vlast cestami proměn
13. ročník česko-slovenské putovní výstavy Má vlast cestami proměn – příběhy domova byl letos zahájen poprvé neveřejně z důvodu epidemiologické situace. Představuje 106 proměn chátrajících objektů ve znovuzrozená místa užitku a setkávání. Tři z nich jsou ze Slovenska. Svaz měst a obcí již tradičně poskytl nad akcí záštitu a zahájení podpořila Pavla Štrobachová, členka Předsednictva Svazu a starostka obce Smečno krátkou zdravicí.
Hlasovat pro tu nejlepší můžete zde.
 

Loňští vítězové

Každoročně se spolu vyhlášením nového ročníku a spuštěním hlasování vyhlašují i vítězové ročníku uplynulého. Vítěze zveřejnil jménem odborné poroty arch. Josef Pleskot. Ve veřejném hlasování dalo svůj hlas proměnám celkem 60 455 lidí. Zvítězil Památník Tomáše Bati ve Zlíně. Na dalších místech se umístila Krajinná opatření Choťovice a oprava pláště kostela v Lesné.
Cenu odborné poroty získaly obnova synagogy Heřmanův Městec, revitalizace roubeného kostela Hradec Králové, rekonstrukce mlýna Mešno, obnova Ústějovské kapličky u Mladá Vožice, roubená farní stodola Mnichovo Hradiště, zachráněné nástěnné malby v měšťanském domě Prachatice, obnova kamenného mostu Sazená, restaurování bývalého františkánského kláštera Votice, rehabilitace fasád premonstrátského kláštera Želiv a márnice Žlutice.
Cena za kreativitu získala Rekonstrukce pražských náplavek Praha 2 a 5. A v neposlední řadě Cenu souznění porota udělila obnově zámku Bořanovice – Pakoměřice, rekonstrukci zemědělské usedlosti v Kelči, rekonstrukci části zámku ve slovenském Hlohovci, záchraně kostelíka v Luži – Dolech, obnově hospody v Máslovicích a památníku Tomáše Bati ve Zlíně. Tyto ceny budou předány na krajských vernisážích.
13. ročník výstavy v kompletní sestavě zůstává na Vyšehradě ke zhlédnutí do 29.6.2021. 30.6. se jednotlivé kolekce rozjedou na své tradiční poutě po celé naší zemi a na Slovensko. Budete je opět potkávat na náměstích, návsích, nádražích, v knihovnách. V průběhu roku budou zajímavosti o vystavených proměnách publikovány v médiích, na webových stránkách partnerů i na facebooku a webu výstavy www.cestamipromen.cz, kde je možné opět hlasovat pro nekrásnější proměnu.
Zdroj: Tisková zpráva Cestami proměn

Štítky
Nejčtenější kategorie
Chytré město
424
Energetika
484
IT
343
Dotace a Finance
1325
Odpady
242

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze