Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Akce

  Již po třinácté můžete hlasovat v soutěži Má vlast cestami proměn

  Již po třinácté můžete hlasovat v soutěži Má vlast cestami proměn
  13. ročník česko-slovenské putovní výstavy Má vlast cestami proměn – příběhy domova byl letos zahájen poprvé neveřejně z důvodu epidemiologické situace. Představuje 106 proměn chátrajících objektů ve znovuzrozená místa užitku a setkávání. Tři z nich jsou ze Slovenska. Svaz měst a obcí již tradičně poskytl nad akcí záštitu a zahájení podpořila Pavla Štrobachová, členka Předsednictva Svazu a starostka obce Smečno krátkou zdravicí.
  Hlasovat pro tu nejlepší můžete zde.
   

  Loňští vítězové

  Každoročně se spolu vyhlášením nového ročníku a spuštěním hlasování vyhlašují i vítězové ročníku uplynulého. Vítěze zveřejnil jménem odborné poroty arch. Josef Pleskot. Ve veřejném hlasování dalo svůj hlas proměnám celkem 60 455 lidí. Zvítězil Památník Tomáše Bati ve Zlíně. Na dalších místech se umístila Krajinná opatření Choťovice a oprava pláště kostela v Lesné.
  Cenu odborné poroty získaly obnova synagogy Heřmanův Městec, revitalizace roubeného kostela Hradec Králové, rekonstrukce mlýna Mešno, obnova Ústějovské kapličky u Mladá Vožice, roubená farní stodola Mnichovo Hradiště, zachráněné nástěnné malby v měšťanském domě Prachatice, obnova kamenného mostu Sazená, restaurování bývalého františkánského kláštera Votice, rehabilitace fasád premonstrátského kláštera Želiv a márnice Žlutice.
  Cena za kreativitu získala Rekonstrukce pražských náplavek Praha 2 a 5. A v neposlední řadě Cenu souznění porota udělila obnově zámku Bořanovice – Pakoměřice, rekonstrukci zemědělské usedlosti v Kelči, rekonstrukci části zámku ve slovenském Hlohovci, záchraně kostelíka v Luži – Dolech, obnově hospody v Máslovicích a památníku Tomáše Bati ve Zlíně. Tyto ceny budou předány na krajských vernisážích.
  13. ročník výstavy v kompletní sestavě zůstává na Vyšehradě ke zhlédnutí do 29.6.2021. 30.6. se jednotlivé kolekce rozjedou na své tradiční poutě po celé naší zemi a na Slovensko. Budete je opět potkávat na náměstích, návsích, nádražích, v knihovnách. V průběhu roku budou zajímavosti o vystavených proměnách publikovány v médiích, na webových stránkách partnerů i na facebooku a webu výstavy www.cestamipromen.cz, kde je možné opět hlasovat pro nekrásnější proměnu.
  Zdroj: Tisková zpráva Cestami proměn

  Štítky
  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  237
  Energetika
  301
  IT
  180
  Dotace a Finance
  837
  Odpady
  162

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze