Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Každý trochu staví sochu

Každý trochu staví sochu. Tak se jmenuje kampaň na podporu projektu Jezdecká socha Karla IV. pro město Karlovy Vary. Jejím cílem je zviditelnit iniciativu a snahu karlovarského Rotary klubu instalovat v Karlových Varech moderní pomník zakladatele města z dílny uznávaného akademického sochaře Michala Gabriela. Tomu, aby projekt získal pozornost obyvatel i návštěvníků města, pomůže prezentace záměru během akcí letošního Karlovarského kulturního léta a zároveň část výnosu ze vstupného na koncerty. Infocentrum města Karlovy Vary věnuje z každé prodané vstupenky na přípravu realizace sochy 50 korun. „Na desítky koncertů věhlasných českých interpretů, kteří během léta vystoupí u hotelu Thermal a na Rolavě, prodáváme vstupenky za 150 či 250 korun, tedy za ceny výrazně nižší, než je u takových akcí obvyklé. Části výnosu se pak vzdáme ve prospěch iniciativy jezdecké sochy. Tuto aktivitu chápeme jako jednu z marketingových podpor veřejné sbírky, z níž má být realizace sochy financována,“ vysvětluje ředitel Infocentra města Karlovy Vary Josef Dlohoš.
Majestátní jezdecká socha Karla IV. by se měla stát dominantou Divadelního náměstí. To jako nejvhodnější lokalitu doporučila Kancelář architektury města Karlovy Vary, která pracuje na studii takzvaného Divadelního korza, tedy návrhu revitalizace a nové podoby prostoru od Vřídelní kolonády k Císařským lázním.
Více o projektu Jezdecká socha Karla IV. pro město Karlovy Vary na webu http://www.jezdeckasocha.cz/
Zdroj: Město Karlovy Vary

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze