Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Libuše Bídová z Nezdenic je nejlepší starostkou Zlínského kraje

Titul Nejlepší starosta za období let 2018 – 2022 ve Zlínském kraji získala starostka Nezdenic Libuše Bídová. Ocenění převzala v polovině června v pražském paláci Žofín, ve středu 29. června jí k úspěchu v sídle krajského úřadu ve Zlíně osobně pogratulovali hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a jeho náměstek Lubomír Traub.

„Ocenění mě potěšilo. Není jen moje, ale patří celé obci a lidem, kteří se na jejím rozvoji podílí. Je to za práci zastupitelstva, sboru pro občanské záležitosti, kulturní komise a všech spolků. Jeden bez druhého nejsme v samosprávě nic, takže mám radost za všechny,“ řekla starostka Nezdenic, obce na Uherskohradišťsku, kde žije na sedm set obyvatel.

Soutěž pořádá Svaz měst a obcí ČR od roku 2014, přičemž v ní každé čtyři roky – vždy před koncem příslušného volebního období – hodnotí úspěšné výsledky starostek a starostů obcí, městysů, měst, městských částí a městských obvodů i primátorek a primátorů statutárních měst.

„Na to, jak jsme malá obec, se můžeme pyšnit řadou pěkných projektů. S přispěním dotací se nám daří vylepšovat celkovou infrastrukturu. Vybudovali jsme například sběrný dvůr, loni dokončili výstavbu kulturního areálu, dostavujeme multifunkční hřiště, zrekonstruovali jsme mateřskou a základní školu, pracujeme na kulturním zařízení, provozujeme koupaliště, do obecního majetku jsme loni přikoupili hospodu. Jsem hrdá na to, co se nám povedlo,“ dodala Libuše Bídová, která je ve funkci třetí volební období a v podzimních komunálních volbách by chtěla znovu kandidovat.

Foto: Bojkovice.cz
Zdroj: Klub novin Ruzlin

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
505
IT
371
Dotace a Finance
1373
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze