Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Město Dvůr Králové nad Labem vypsalo architektonickou soutěž

Rada města Dvůr Králové nad Labem schválila soutěžní podmínky otevřené anonymní architektonické projektové soutěže o návrh řešení revitalizace areálu bývalé Mayerovy továrny ve Dvoře Králové nad Labem včetně podkladů a příloh.
Nejzazší lhůta pro podání soutěžních návrhů je do 13. července 2021 (11:30 hod). Architektonická soutěž je vypsána jako jednokolová, odměny účastníkům jsou navrženy v souhrnné výši 2,5 mil. Kč. Předmětem soutěže je zpracování architektonického návrhu na řešení rekonstrukce areálu bývalé Mayerovy továrny ve Dvoře Králové nad Labem (areál bývalého Strojtexu), který se nachází na náměstí Republiky v městské památkové zóně.
Soutěžní návrh má prověřit budoucí využití areálu, které zahrnuje: víceúčelový sál pro kulturní a vzdělávací aktivity, zábavně naučné centrum a depozitář, dětský zábavní park a loutkové divadlo. Toto možné využití vzešlo z veřejného projednávání s občany a z ankety během výstavy, která se konala právě v prostorách bývalé Mayerovy továrny. „Návrh by měl architektonicky, výtvarně a provozními vazbami zapojit areál do historického centra, propojit tak náměstí Republiky s Tylovou ulicí, a otevřít ho obyvatelům města i jeho návštěvníkům. Dále by měl řešit parkování v lokalitě,“ říká místostarosta Jan Helbich.
Součástí soutěžních podmínek jsou přílohy s požadavky města a dále podklady potřebné k vyhotovení návrhů, např. stavební program, geodetické podklady (zejména zaměření areálu), snímky pro zakreslení povinné perspektivy, dokumentace popisují technický stav objektů, studie řešící blízké okolí areálu, možnosti jeho propojení s budovou městské knihovny atd.
Více informací zde.
Zdroj: Web města Dvůr Králové nad Labem

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1389
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze