Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Akce

  Město Dvůr Králové nad Labem vypsalo architektonickou soutěž

  Rada města Dvůr Králové nad Labem schválila soutěžní podmínky otevřené anonymní architektonické projektové soutěže o návrh řešení revitalizace areálu bývalé Mayerovy továrny ve Dvoře Králové nad Labem včetně podkladů a příloh.
  Nejzazší lhůta pro podání soutěžních návrhů je do 13. července 2021 (11:30 hod). Architektonická soutěž je vypsána jako jednokolová, odměny účastníkům jsou navrženy v souhrnné výši 2,5 mil. Kč. Předmětem soutěže je zpracování architektonického návrhu na řešení rekonstrukce areálu bývalé Mayerovy továrny ve Dvoře Králové nad Labem (areál bývalého Strojtexu), který se nachází na náměstí Republiky v městské památkové zóně.
  Soutěžní návrh má prověřit budoucí využití areálu, které zahrnuje: víceúčelový sál pro kulturní a vzdělávací aktivity, zábavně naučné centrum a depozitář, dětský zábavní park a loutkové divadlo. Toto možné využití vzešlo z veřejného projednávání s občany a z ankety během výstavy, která se konala právě v prostorách bývalé Mayerovy továrny. „Návrh by měl architektonicky, výtvarně a provozními vazbami zapojit areál do historického centra, propojit tak náměstí Republiky s Tylovou ulicí, a otevřít ho obyvatelům města i jeho návštěvníkům. Dále by měl řešit parkování v lokalitě,“ říká místostarosta Jan Helbich.
  Součástí soutěžních podmínek jsou přílohy s požadavky města a dále podklady potřebné k vyhotovení návrhů, např. stavební program, geodetické podklady (zejména zaměření areálu), snímky pro zakreslení povinné perspektivy, dokumentace popisují technický stav objektů, studie řešící blízké okolí areálu, možnosti jeho propojení s budovou městské knihovny atd.
  Více informací zde.
  Zdroj: Web města Dvůr Králové nad Labem

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze