Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Akce

  Město sbírá podněty veřejnosti k nové podobě náměstí Almy Rosé

  Do 19. března mají čas zájemci, kteří chtějí podat podnět k nové podobě náměstí Almy Rosé v Jihlavě. Statutární město Jihlava připravuje architektonickou soutěž, z níž vzejde nová podoba prostranství před Dělnickým domem.
  Vizí je obnovit funkci náměstí, lákat k zastavení a pobytu a vytvořit reprezentativní předprostor Dělnickému domu. Po revitalizaci bude náměstí navrženo k pojmenování po houslistce Almě Rosé, což by měly reflektovat i soutěžní návrhy. Na webu www.jihlava.cz/alma může veřejnost podněty zadávat či si prohlédnout podněty ostatních.
  Podněty veřejnosti budou sloužit k lepšímu poznání místa a ke zpřesnění zadání soutěže. Město se ptá, jak uživatelé vnímají prostranství v současnosti, jakých hodnot si cení a je vhodné je posílit a co naopak vnímají jako problém či překážku a v rámci revitalizace to lze řešit. Dále se ptá na to, jak by chtěli náměstí v budoucnu využít, pro jaké aktivity by náměstí mělo být zařízeno, kupříkladu posezení s kávou, hra dětí, ale i provozní potřeby jako zásobování.
  Důležitým tématem lokality je parkování. Hlavní funkcí každého náměstí by měl být pobyt, proto zadání soutěže předpokládá přesun současných parkovacích stání pro dlouhodobější stání do blízkého okolí, a to i na základě zpracovávané koncepce parkování a dalších prověřovacích studií. Na náměstí však zůstanou parkovací místa, přes den pro krátkodobé zastavení pro obsluhu domů, přes noc pro stání rezidentů.
  Zdroj: www.jihlava.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  379
  IT
  253
  Dotace a Finance
  1121
  Odpady
  202

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze