Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Akce

  Metodika oceňování dřevin

  Zveme na vás na dvoudenní webinář 14. – 15. června 2021.
  Metodika oceňování dřevin dle AOPK ČR je již řadu let základním oceňovacím předpisem, který využívají orgány ochrany přírody pro vyčíslení společenské/ekologické hodnoty dřevin jako součást procesu rozhodování o jejich kácení a rozsahu kompenzačních výsadeb. Aktuálně je ve finální fázi projekt podpořený z grantu Technologické agentury ČR (TA ČR – č. projektu TL01000020) pod názvem „Ověření kalkulace společenské hodnoty dřevin rostoucích mimo les za účelem výpočtu rozsahu kompenzačních opatření při jejich kácení”.
  Projekt probíhal pod vedením a za koordinace Centra pro otázky životního prostředí Univerzity Karlovy za spoluúčasti společností SAFE TREES, s.r.o. a ATEM – Ateliér ekologických modelů, s.r.o. Odbornými garanty projektu byla AOPK ČR a Ministerstvo životního prostředí.
  Ve dvoudenním webináři bude posluchačům představen projekt TA ČR, inovovaná verze Metodiky a přístup k řešení navržených změn. Představeny budou také další doprovodné výstupy ve formě aktualizovaného software a nově vzniklé odborné mapy. Ve druhém dni bude pro posluchače připraven praktický workshop, na kterém budou představeny postupy hodnocení solitér a porostů, dále budou připraveny případové studie, na kterých si posluchači vyzkouší postup oceňování, a následně proběhne společná diskuse.

  Zdroj: Svaz měst a obcí ČR

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  243
  Energetika
  307
  IT
  182
  Dotace a Finance
  846
  Odpady
  165

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze