Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Ministerstvo vnitra připravuje vzdělávací program Srozumitelný úřad

Ministerstvo vnitra připravilo vzdělávací program Srozumitelný úřad, který učí úředníky samospráv tvořit srozumitelné texty tak, aby adresáti snadno a rychle porozuměli předávané informaci a mohli splnit své povinnosti. Ve druhé části kurzu se úředníci učí psát zjednodušený text pro osoby ze specifických skupin. Jedná se o adresáty, kteří mají oslabené kognitivní funkce a tím vnímání i stupeň porozumění. Texty jsou určeny i pro cizince a starší seniory, pro které je také vhodné psát ve formátu, pro který se vžilo označení „Easy to Read“.

Cílové skupiny: úředníci obcí (II. a III. typu) a krajů

Formát kurzů: 3 dny prezenční školení, na které navazují dva konzultační dny tvořených textů a jeden den vyhodnocení přínosů pro účastníky. Absolventi celého kurzu obdrží osvědčení. Kurzy jsou zdarma.

Termíny: školení Srozumitelný úřad se koná od září 2022 do listopadu 2022 v Lounech. Další kurz bude otevřen od října 2022, nyní není rozhodnuto o jeho přesném místě konání.

Více informací bude brzy zveřejněno na webu ministerstva vnitra.

Foto: PXhere
Zdroj: Ministerstvo Vnitra

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze