Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Akce

  Na MMR se řešila politika pro rozvoj venkova

  Na Ministerstvu pro místní rozvoj jsme na konferenci “Obchod, škola, hřiště… a co dál? Vybavenost venkovských obcí základními službami” řešili otázky související s problematikou vybavenosti obcí. Konference proběhla při příležitosti ukončení projektu „Změny vybavenosti venkovských obcí základními službami a dopady na jejich obyvatele“, který přinesl zajímavé poznatky z oblasti dostupnosti a významu různých druhů služeb na venkově.

  “Jsem přesvědčen, že díky výsledkům projektu dokážeme podpůrné prostředky určené ke zlepšení vybavenosti venkova a zvýšení kvalita života jeho obyvatel územně cílit ještě přesněji. Politiku rozvoje venkova řídíme na základě kvalitních dat a informací, právě takových, jaké projekt přináší,“ řekl místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš, který v úvodu akce také zdůraznil, jak velký význam mají projekty podobného typu pro dobré vládnutí a správné rozhodování v oblasti regionální politiky.

  Na konferenci se hovořilo také o významu venkovských základních škol, o dostupnosti primární zdravotní péče nebo o udržitelnosti obchodů se základním zbožím na venkově. Součástí akce byl i závěrečný diskuzní panel, v rámci kterého se probíraly otázky významu vybavenosti venkova a mechanismů její podpory.

  Výsledky projektu ukazují, že i malé obce jsou v ČR z velké části vybaveny základními službami a poskytují pro obyvatele řadu příležitostí pro trávení volného času, nakupování nebo vyřizování administrativních záležitostí. Nepotvrzují se scénáře, podle kterých se služby z malých obcí vytrácejí, čímž by se plošně snižovala kvalita života na venkově. Přesto se účastníci shodují, že vybavenost venkova je třeba dále zlepšovat, aby byl venkov atraktivní pro život a podnikání. Mezi nástroje zlepšení dostupnosti služeb určitě patří spolupráce obcí, podpora inovativních a chytrých řešení nebo intenzivní zapojení místních kapacit do rozvoje území.

  Foto a zdroj: MMR

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  381
  Energetika
  400
  IT
  273
  Dotace a Finance
  1184
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze