Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Olomouc bude hlavním městem Visegrádské čtyřky

Setkání partnerských měst a obcí V4 se odehraje v Olomouci ve dnech 8. a 9. září 2021. Olomouc bude po tyto dva dny hostit velvyslance, představitele čtyřiadvaceti samospráv měst zemí V4 a další významné hosty. Setkání bylo původně plánováno na minulý rok, ale pandemie jeho termín odsunula.

Hlavní program mezinárodního setkání je připraven na čtvrtek 9 září. V budově konviktu v Univerzitní ulici se uskuteční konference, věnovaná především uplatňování principů Smart City v praxi konkrétních města obcí. Přednášky na konferenci budou simultánně tlumočeny do angličtiny, polštiny a maďarštiny. Umělecké centrum Univerzity Palackého v konviktu současně nabídne prostory pro důstojnou prezentaci významných olomouckých institucí, jako jsou Moravské divadlo, Muzeum umění, Knihovna města Olomouce nebo Výstaviště Flora.

Cílem nynějšího setkání je výměna zkušeností v dané oblasti a navázání živých kontaktů mezi městy i kulturními, vzdělávacími či turistickými institucemi v rámci středoevropských zemí. Jedním z výstupů má být i online databáze významných kontaktů. „V neposlední řadě chceme touto akcí dát najevo, že Olomouc je do značné míry přirozeným středem zemí visegrádské čtyřky. A jako taková má Olomouc ambici pořádat i velké mezinárodní konference,“ dodává primátor Olomouce Mirek Žbánek.

Setkání pořádá statutární město Olomouc s podporou Mezinárodního visegrádského fondu. Informace k mezinárodnímu setkání najdete na www.v4olomouc.eu.

Zdroj: Město Olomouc

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
505
IT
371
Dotace a Finance
1373
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze