Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Akce

  Olomouc bude hlavním městem Visegrádské čtyřky

  Setkání partnerských měst a obcí V4 se odehraje v Olomouci ve dnech 8. a 9. září 2021. Olomouc bude po tyto dva dny hostit velvyslance, představitele čtyřiadvaceti samospráv měst zemí V4 a další významné hosty. Setkání bylo původně plánováno na minulý rok, ale pandemie jeho termín odsunula.

  Hlavní program mezinárodního setkání je připraven na čtvrtek 9 září. V budově konviktu v Univerzitní ulici se uskuteční konference, věnovaná především uplatňování principů Smart City v praxi konkrétních města obcí. Přednášky na konferenci budou simultánně tlumočeny do angličtiny, polštiny a maďarštiny. Umělecké centrum Univerzity Palackého v konviktu současně nabídne prostory pro důstojnou prezentaci významných olomouckých institucí, jako jsou Moravské divadlo, Muzeum umění, Knihovna města Olomouce nebo Výstaviště Flora.

  Cílem nynějšího setkání je výměna zkušeností v dané oblasti a navázání živých kontaktů mezi městy i kulturními, vzdělávacími či turistickými institucemi v rámci středoevropských zemí. Jedním z výstupů má být i online databáze významných kontaktů. „V neposlední řadě chceme touto akcí dát najevo, že Olomouc je do značné míry přirozeným středem zemí visegrádské čtyřky. A jako taková má Olomouc ambici pořádat i velké mezinárodní konference,“ dodává primátor Olomouce Mirek Žbánek.

  Setkání pořádá statutární město Olomouc s podporou Mezinárodního visegrádského fondu. Informace k mezinárodnímu setkání najdete na www.v4olomouc.eu.

  Zdroj: Město Olomouc

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  438
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1257
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze