Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Olomoucký kraj zná vítěze Zlatého Erbu

Nejlepším webem se může pochlubit městys Náměšť na Hané na Olomoucku a město Zlaté Hory na Jesenicku. Rozhodla o tom porota krajského kola soutěže Zlatý erb. Diplomy a ceny soutěžícím předali hejtman Josef Suchánek a radní pro oblast IT Zdeňka Dvořáková Kocourková.

„Uživatelsky vstřícné, srozumitelné, graficky přehledné a také pravidelně aktualizované webové stránky hrají velmi důležitou funkci v životě obcí a měst. Mnohdy jsou totiž pro jejich obyvatele prvním nebo i hlavním zdrojem informací. Je třeba na to myslet a jsem rád, že v našem regionu obce s moderními webovkami máme,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

V kategorii měst zvítězily, stejně jako loni, Zlaté hory, hned za nimi se umístily Loštice a loňský bronz obhájilo město Mohelnice. „Jsme rádi, že jsme uhájili prvenství. Nemáme webmastera, u nás se na tvorbě webových stránek podílí zaměstnanci v čele s tajemnicí. Stránky se průběžně doplňují a pracuje se na nich,“ řekl místostarosta Zlatých Hor Jiří Kozel.

V kategorii obcí za vítěznou Náměští na Hané porota vysoko hodnotila také obce Lipová-lázně a Nový Malín. „Klademe důraz na informace, jejich předávání občanům i turistům, pak na jejich přehlednost a stručnost. Máme zpětnou vazbu, že lidé na naše webové stránky chodí, a to je pro nás to zásadní. Aby jim sloužily a aby tam získali informace,“ reagovala po převzetí ocenění starostka Náměště na Hané Marta Husičková.

Soutěž Zlatý erb se konala po čtyřiadvacáté. V Olomouckém kraji se přihlásilo celkem devět měst a sedm obcí. Vítězové krajského kola postupují do celostátního finále. Letošní ročník se pořadatelé rozhodli na základě široké diskuze jak s hodnotiteli, tak se samotnými účastníky soutěže výrazně inovovat a zjednodušit hodnoticí kritéria. Hodnotila se tak především funkčnost webu pro občany, návštěvníky i právnické subjekty, elektronická služba, optimalizace webu pro různé druhy zařízení a důležitým kritériem byla také důvěryhodnost webových stránek.

„Smyslem projektu je porovnání kvality webových stránek, ale také zpětná vazba městům a obcím, která jim pomůže ve zlepšování internetových služeb. Současně může další obce také inspirovat,“ dodala radní pro oblast IT Zdeňka Dvořáková Kocourková.

Výsledky krajského kola:

Města

  • Zlaté Hory
  • Loštice
  • Mohelnice

Obce

  • Náměšť na Hané
  • Lipová-lázně
  • Nový Malín

FotoOlomoucký kraj
Zdroj: Olomoucký kraj
Web odkaz: www.olkraj.cz

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze