Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Akce

  Olomoucký kraj zná vítěze Zlatého Erbu

  Nejlepším webem se může pochlubit městys Náměšť na Hané na Olomoucku a město Zlaté Hory na Jesenicku. Rozhodla o tom porota krajského kola soutěže Zlatý erb. Diplomy a ceny soutěžícím předali hejtman Josef Suchánek a radní pro oblast IT Zdeňka Dvořáková Kocourková.

  „Uživatelsky vstřícné, srozumitelné, graficky přehledné a také pravidelně aktualizované webové stránky hrají velmi důležitou funkci v životě obcí a měst. Mnohdy jsou totiž pro jejich obyvatele prvním nebo i hlavním zdrojem informací. Je třeba na to myslet a jsem rád, že v našem regionu obce s moderními webovkami máme,“ uvedl hejtman Josef Suchánek.

  V kategorii měst zvítězily, stejně jako loni, Zlaté hory, hned za nimi se umístily Loštice a loňský bronz obhájilo město Mohelnice. „Jsme rádi, že jsme uhájili prvenství. Nemáme webmastera, u nás se na tvorbě webových stránek podílí zaměstnanci v čele s tajemnicí. Stránky se průběžně doplňují a pracuje se na nich,“ řekl místostarosta Zlatých Hor Jiří Kozel.

  V kategorii obcí za vítěznou Náměští na Hané porota vysoko hodnotila také obce Lipová-lázně a Nový Malín. „Klademe důraz na informace, jejich předávání občanům i turistům, pak na jejich přehlednost a stručnost. Máme zpětnou vazbu, že lidé na naše webové stránky chodí, a to je pro nás to zásadní. Aby jim sloužily a aby tam získali informace,“ reagovala po převzetí ocenění starostka Náměště na Hané Marta Husičková.

  Soutěž Zlatý erb se konala po čtyřiadvacáté. V Olomouckém kraji se přihlásilo celkem devět měst a sedm obcí. Vítězové krajského kola postupují do celostátního finále. Letošní ročník se pořadatelé rozhodli na základě široké diskuze jak s hodnotiteli, tak se samotnými účastníky soutěže výrazně inovovat a zjednodušit hodnoticí kritéria. Hodnotila se tak především funkčnost webu pro občany, návštěvníky i právnické subjekty, elektronická služba, optimalizace webu pro různé druhy zařízení a důležitým kritériem byla také důvěryhodnost webových stránek.

  „Smyslem projektu je porovnání kvality webových stránek, ale také zpětná vazba městům a obcím, která jim pomůže ve zlepšování internetových služeb. Současně může další obce také inspirovat,“ dodala radní pro oblast IT Zdeňka Dvořáková Kocourková.

  Výsledky krajského kola:

  Města

  • Zlaté Hory
  • Loštice
  • Mohelnice

  Obce

  • Náměšť na Hané
  • Lipová-lázně
  • Nový Malín

  FotoOlomoucký kraj
  Zdroj: Olomoucký kraj
  Web odkaz: www.olkraj.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze