Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Akce

  Online konference SMO ČR: Aby starostové měli méně starostí

  Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) ukončil formou živě přenášené konference pětiletý projekt Centra společných služeb (CSS). Díky operačnímu programu Zaměstnanost, řízenému ministerstvem práce a sociálních věcí, se do něj zapojilo 83 dobrovolných svazků obcí (DSO), věcným garantem bylo ministerstvo vnitra. Význačná byla rovněž spolupráce s rezorty financí, životního prostředí, zemědělství a místního rozvoje, Úřadem pro ochranu osobních údajů, kraji, městy a obcemi.
  Ohlédnutí číslo tři za hybridní konferencí Svazu měst a obcí, která byla moderována z Kongresového centra Praha za účasti povoleného počtu fyzický přítomných hostí a nemalého počtu online připojených řečníků, sbírá textem a videem zkušenosti CSS a DSO „přímo z místa”.
  Konkrétní výsledky projektu si mohli účastníci konference vyslechnout od zástupců dobrovolných svazků obcí Tišnovsko, Horažďovicko a Chomutovsko. Užitečnost vzájemné spolupráce doložili titoaktéři konference z Kongresového centra Praha na počinech, jako jsou pojízdná prodejna, svazková mateřinka, elektronické úřední desky nebo pomoc nemocnici.
  Jaromír Jech, evaluátor projektu CSS ze SMO ČR, nabídl následně hodnotící pohled na projekt, který podle nezávislého hodnocení jednoznačně potvrdil prospěšnost meziobecní spolupráce a její rozvojový a podpůrný potenciál.
  Konferenci zakončil místopředseda svazu, předseda Komory obcí a starosta obce Velký Osek Pavel Drahovzal. „Výsledkem projektu je i návrh svazu na legislativní změnu zákona o obcích, kdy součástí by měla být metodika, jak odborně mají být služby na obcích v rámci veřejné správy vykonávány,” připomněl.
  Na konferenci zaznělo i poděkování Antonína Líznera, vedoucího projektového manažera projektu. Patřilo všem, kdo se na úspěšné realizaci celého záměru podíleli.
  Všechna vystoupení můžete shlédnout ze záznamu na www.ceskenoviny.cz a na webových stránkách Svazu www.smocr.cz.

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  438
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1257
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze