Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Online konference SMO ČR: Aby starostové měli méně starostí

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) ukončil formou živě přenášené konference pětiletý projekt Centra společných služeb (CSS). Díky operačnímu programu Zaměstnanost, řízenému ministerstvem práce a sociálních věcí, se do něj zapojilo 83 dobrovolných svazků obcí (DSO), věcným garantem bylo ministerstvo vnitra. Význačná byla rovněž spolupráce s rezorty financí, životního prostředí, zemědělství a místního rozvoje, Úřadem pro ochranu osobních údajů, kraji, městy a obcemi.
Ohlédnutí číslo tři za hybridní konferencí Svazu měst a obcí, která byla moderována z Kongresového centra Praha za účasti povoleného počtu fyzický přítomných hostí a nemalého počtu online připojených řečníků, sbírá textem a videem zkušenosti CSS a DSO „přímo z místa”.
Konkrétní výsledky projektu si mohli účastníci konference vyslechnout od zástupců dobrovolných svazků obcí Tišnovsko, Horažďovicko a Chomutovsko. Užitečnost vzájemné spolupráce doložili titoaktéři konference z Kongresového centra Praha na počinech, jako jsou pojízdná prodejna, svazková mateřinka, elektronické úřední desky nebo pomoc nemocnici.
Jaromír Jech, evaluátor projektu CSS ze SMO ČR, nabídl následně hodnotící pohled na projekt, který podle nezávislého hodnocení jednoznačně potvrdil prospěšnost meziobecní spolupráce a její rozvojový a podpůrný potenciál.
Konferenci zakončil místopředseda svazu, předseda Komory obcí a starosta obce Velký Osek Pavel Drahovzal. „Výsledkem projektu je i návrh svazu na legislativní změnu zákona o obcích, kdy součástí by měla být metodika, jak odborně mají být služby na obcích v rámci veřejné správy vykonávány,” připomněl.
Na konferenci zaznělo i poděkování Antonína Líznera, vedoucího projektového manažera projektu. Patřilo všem, kdo se na úspěšné realizaci celého záměru podíleli.
Všechna vystoupení můžete shlédnout ze záznamu na www.ceskenoviny.cz a na webových stránkách Svazu www.smocr.cz.

Nejčtenější kategorie
Chytré město
438
Energetika
496
IT
363
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

Další článek
Co dělá dobrou školu?
Image