Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Akce

  Osobností venkova 2020 a 2021 se stali Josef Bezdíček a Jan Kruml

  1. října v prostorách Valdštejnského paláce byli za přítomnosti místopředsedy Svazu a starosty Velkého Oseka Pavla Drahovzala vyhlášeni v rámci ocenění „Síň slávy – pocta za rozvoj venkova“ Josef Bezdíček a Jan Kruml osobnostmi venkova pro rok 2020 a 2021. Oceněni byli za celoživotní přínos českému venkovu.

  Jméno Ing. Jana Krumla je od počátku spojeno s přípravou českého Programu obnovy vesnice a se vznikem Spolku pro obnovu venkova ČR, jehož byl po Ivanu Dejmalovi druhým předsedou.

  Josef Bezdíček, emeritní starosta obce Čermná nad Orlicí a čestný předseda Komory obcí Svazu měst a obcí České republiky, zasvětil také většinu svého života hájení zájmů malých obcí. Již v roce 1990 se stává starostou obce Čermná nad Orlicí, která je jednou ze spoluzakládajících obcí Svaz měst a obcí České republiky. V té době Čermná nad Orlicí vstoupila i do Spolku pro obnovu venkova ČR, který vedl za celý kraj. V roce 1993 odjíždí do Bavorska, kde se seznamuje s metodou Programu rozvoje venkova a snaží se tyto zahraniční zkušenosti přenést do podmínek své obce. V návaznosti na tyto zkušenosti začíná v roce 1995 propagovat soutěž Vesnice roku a předsedá její komisi ve východních Čechách. V roce 2001 se stává místopředsedou Svazu měst a obcí České republiky a předsedou Komory obcí Svazu. Do dnešních dní se zapojuje do činnosti komisí Svazu měst a obcí a účastní se jednání s resorty o nastavení dotační politiky pro český venkov. Josef Bezdíček je neodmyslitelně spjat se Svazem měst a obcí, což potvrzují i jeho slova při přebírání ocenění. „Svaz měst a obcí je moje srdce,“ uvedl.

  Ocenění „Síň slávy – pocta za rozvoj venkova“ vyhlašuje Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova, ve spolupráci se Spolkem pro obnovu venkova ČR, Svazem měst a obcí ČR a Sdružením místních samospráv ČR. Jako prvnímu v roce 2018, bylo uděleno ocenění Osobnost venkova Ing. Jiřímu Vačkářovi, in memoriam.

  Zdroj: Svaz měst a obcí ČR

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  236
  Energetika
  299
  IT
  179
  Dotace a Finance
  829
  Odpady
  161

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze