Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Památník Tomáše Bati je nejkrásnější proměnou 2020/2021!

12. ročník celorepublikového projektu Má vlast cestami proměn již zná vítěze internetového hlasování. Největší ohlas u veřejnosti vzbudil znovuobnovený Památník Tomáše Bati ve Zlíně, který se stal celkovým vítězem. V rámci této národní putovní výstavy soutěžilo 118 proměn z České republiky a Slovenska.
Lidé mohli vybírat mezi klasickými památkami, jako jsou třeba hrady, zámky, novějšími budovami, např. nádraží či obecní úřady, drobnými stavbami i velkorysými úpravami krajiny.Do hlasování o nejlepší proměnu 12. ročníku výstavy se od června 2020 do konce dubna 2021 zapojilo 60 455 hlasujících, z toho 18 480 hlasů putovalo zlínskému klenotu, a zajistilo tak jeho prvenství. Na druhém místě se umístila Krajinná opatření ve středočeských Choťovicích a třetí příčku obsadila obnova pláště kostela sv. Terezie v Lesné.
Památník Tomáše Bati je považován za perlu světového funkcionalismu. Mimořádná stavba architekta Františka Lýdie Gahury z r. 1933 prošla v průběhu 20. století řadou změn, které popřely původní záměr autora. Město Zlín dlouhodobě usilovalo o obnovu této architektonické ikony do její původní čisté krásy. Zásluha na obnově Památníku a velké poděkování patří rovněž Pavlovi Velevovi z Nadace Tomáše Bati, která se na projektu podílela od samotného začátku. Pod odborným dohledem architekta Petra Všetečky zahájilo město v r. 2016 tříletou citlivou rekonstrukci Památníku, který byl slavnostně otevřen pro veřejnost v květnu 2019. Na návštěvníky čeká mimořádný zážitek umocněný věrnou maketou Baťova osudného letounu Junkers F-13ge, jež je důmyslně instalován tak, že vytváří dojem zastavení stroje v letu. Unikátním prvkem interiéru je také schodiště ve tvaru písmene Z – Zlín.
Zdroj: Tisková zpráva Památníku Tomáše Bati

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze