Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Plzeň uspořádala první esportový turnaj

Esportový turnaj League of SIT Port zná své vítěze. První městské klání v elektronickém sportu přilákalo řadu zájemců. Více než sto soutěžících z celé republiky poměřilo své síly v celosvětově známé počítačové hře League of Legends. Esport se těší v tuzemsku i zahraničí velké oblibě, město proto plánuje akci pravidelně opakovat.

„Uspořádáním tohoto turnaje jsme splnili přání členů naší komunity ze SIT Portu Správy infomačních technologií města Plzně, kde se věnují nadšencům do technologií a začínajícím podnikatelům. Esport je takřka fenomén, určitě přitom nejde jen o hraní počítačových her. Pro nás je podstatou, že se setkávají mladí lidé, kteří mají podobné zájmy a utužují se jejich vztahy v rámci komunity. Sjeli se sem lidé z různých koutů republiky, od Plzeňského kraje po Moravu, někteří z nich poprvé slyšeli o nabídce aktivit, které v Plzni pro studenty a mladé inovátory máme. I oni už nyní vědí, že se na nás mohou obrátit a že zde máme řadu možností, jak jim pomoci s jejich nápady a projekty,“ řekl Daniel Kůs, radní města Plzně pro oblast Smart Cities a podporu podnikání.

Podle dat České asociace esportu vzrostl za posledních 6 let tuzemský esport asi šestinásobně, odhadovaná velikost trhu v roce 2022 je 150 milionů korun, přičemž na 4 miliony lidí ví, co je to esport a téměř 1,9 milionu Čechů někdy sledovalo esportový zápas. Hráči esportu mohou soutěžit v jakékoliv hře, hrát mohou jednotlivci i týmy, ať už jde o amatéry nebo profesionály. V Plzni se soutěžilo ve hře League of Legends, její výběr iniciovali členové komunity.

Zdroj fotografií: SIT Port

„Popravdě jsme byli nejprve zdrženliví, říkali jsme si, že kdyby se přihlásilo 8 soutěžních týmů, budeme spokojeni, přece jen to byla první akce tohoto typu, kterou jsme pořádali. Během pár dnů jsme měli 28 týmů, to jsou skoro dvě stovky zájemců, přičemž kapacita turnaje byla 20 týmů, takže jsme nakonec museli odmítat. Tak velký zájem nás opravdu mile překvapil. Základní a postupová kola hráli soutěžící z domova, velké finále se odehrálo u nás v SIT Portu. Postupová kola i finále jsme přitom streamovali, aby mohl každý fandit svému favoritovi,“ řekl Kristián Cholinský, projektový manažer SIT Port Správy informačních technologií města Plzně.

Trofej si nakonec po napínavém boji odnesl tým Go Elements, na druhém místě skončil Tetanus a třetí příčku vybojoval tým nadšenců Proud Enjoyers. Úspěšní soutěžící se mohli těšit na hodnotné ceny, které do soutěže věnovali partneři akce. Od společnosti Aimtec obdržel bronzový tým 5 tisíc korun, odměna za stříbrnou příčku byla 10 tisíc korun a výherci poháru získali 15 tisíc korun.

„Finále se neslo ve skvělé atmosféře, všechno bylo na profesionální úrovni, a to i díky tomu, že nám společnost Lenovo zajistila špičkové herní počítače pro všechny soutěžící. Finalistům, kteří do západočeské metropole jeli i stovky kilometrů, jsme přichystali raut, aby si celou akci užili. Máme spoustu pozitivních ohlasů, ale samozřejmě vidíme i věci, které u dalšího turnaje chceme vylepšit, každopádně se už teď těšíme na příští ročník, “ uzavřel Kristián Cholinský.

Příští turnaj League of SIT Port se odehraje už v prostorách nového technologického parku TechTower v Plzni na Světovaru, kam SIT Port přesouvá svoje aktivity.

Foto a zdroj: Plzeň

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
515
IT
381
Dotace a Finance
1388
Odpady
251

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze