Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Podzimní soutěživost

Letošní podzim je soutěživý. Volila se krajská zastupitelstva (příští týden proběhne druhé kolo do Senátu) a předvolební debaty se spíše než na covid a bezpečnostní situaci a roušky stáčely na chronicky pálivá témata – hospodaření měst a obcí, infrastruktura, nezaměstnanost, školství, bydlení, kultura a sport. Právě tématem hospodaření a také spoluprací s podnikateli v rozhovoru s primátorkou Třince otvíráme říjnové vydání našeho časopisu. Třinec uspěl v letošním ročníku soutěže Město pro byznys v Moravskoslezském kraji. Místním podnikatelům mj. prominuli nájemné a na jejich podporu jim z rozpočtu vyčlenili prostředky. Napříč republikou zastupitelé v té či oné intenzitě řeší podobné problémy, k nimž přibyl další – zrušení superhrubé mzdy s negativním dopadem na příjmy. Přirozeně, že takový vládní krok, slovy premiéra platný jen na dva roky, vyvolal bouři nevole. Vedle toho, nehledě na náročnou práci v krizových časech, se odměny pro představitele obcí a krajů nebudou měnit. Co se měnit bude, je odpadová legislativa.

Připravili jsme speciální přílohu, kde najdete rozbory, názory starostů a dalších aktérů, kteří se odpadovému hospodářství věnují dnes a denně. V této souvislosti připomeňme alespoň dvě soutěže – Odpadového Oskara, kde vítězí města a obce s co nejmenším množstvím směsných odpadů, a Odpad zdrojem. Ale soutěží, o nichž se zmiňujeme, je mnohem více – např. Stavba roku či soutěž veřejných sbírek MÁME VYBRÁNO.

V tomto vydání jsme pro vás připravili i další zajímavé informace týkající se České pošty, pohled na práci městské policie při řešení veřejného pořádku, právní poradnu a praktická doporučení. Zájemci o dění v Plzeňském kraji se mohou dozvědět názor tamních starostů na to, co by se mělo na úrovni kraje zlepšit.

Vážení čtenáři, od 1. října nabízíme vám, našim stávajícím předplatitelům, kteří své předplatné prodloužili, i novým předplatitelům zvýhodněné předplatné v ceně 1 300 Kč za tištěné i elektronické předplatné. Součástí předplatného měsíčníku je elektronický zpravodaj – newsletter PRomoNEWS, vycházející dvakrát měsíčně, a zvýhodněná nabídka konferencí a workshopů pořádaných našimi partnery.

Věřím, že vás tato nabídka i obsah vydání zaujmou a s chutí si stránky našeho časopisu projdete.

 

Milan Mostýn, šéfredaktor

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1390
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze