Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Poputuje prestižní ocenění do Dolního Němčí?

O Evropskou cenu obnovy vesnice 2020 se už třetím rokem uchází obec ze Zlínského kraje – Dolní Němčí. V roce 2018 obec získala titul Vesnice roku Zlínského kraje, Diplom za moderní knihovnické a informační služby a rovněž uspěla v celostátním kole, kde získala Cenu veřejnosti a titul Vesnice roku 2018.
Soutěž s vyhlášením Evropské ceny obnovy vesnice 2020 se měla konat už loni, pandemie to ale neumožnila, proto pořadatelé ponechali původní letopočet. Za 13 let trvání této soutěže ještě žádná obec z naší země nevyhrála, letos opět soutěží přes dvacet obcí z celé Evropy. Obec pro mezinárodní komisi připravila bohatý program s návštěvou školy, knihovny, s ekologickými aktivitami, vystoupením folklorních spolků, s vařením povidel v muzeu, dále pak malý tradiční jarmark s místními produkty, návštěvu firmy Baťa i prezentací místních myslivců na mýtince, kde Dolněmčané připravili ukázku z dožínek, skvělý guláš, zdejší tradiční vdolečky a další dobroty.
Podle slov komisařů se o výsledku Dolního Němčí dozvíme na jaře roku 2022.
Zdroj: TZ Zlínského kraje

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1390
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze