Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Pozor změna: Dny malých obcí v nových termínech

Tradiční setkání starostů malých obcí s představiteli ústředních orgánů státní správy se letos uskuteční ve dnech 5. dubna v Olomouci a 12. dubna 2022 v Praze. 

Dny malých obcí se letos budou konat v nových termínech:

  • dubna v Olomouci (Výstaviště FLORA Olomouc, Wolkerova 37/17)
  • dubna 2022 v Praze (O2 Universum (Českomoravská 2345/17a, Praha 9)

Na této akci také odstartuje 26. ročník soutěže Vesnice roku.

  • Ministerstvo pro místní rozvoj představí aktuální situaci rekodifikace stavebního práva, principy nového programového období EU a národní programy podpory regionálního rozvoje.
  • Zajímavý blok programu připravila Národní sportovní agentura, která rozjíždí svou činnost a představí svou vizi podpory sportu v regionech včetně podpory venkovského sportu.
  • Oblast životního prostředí se tentokrát zaměří na odpadové hospodářství. Diskutovat se bude o návrhu zákona o odpadech a roli obcí při nakládání s odpady.
  • Blok Ministerstva financí bude reprezentovat ředitel odboru financování územních rozpočtů Miroslav Matej, který bude informovat o nejčerstvějších výsledcích hospodaření obcí za rok 2019 včetně výhledu na rok 2020. Bude také hovořit o dotacích a prevenci porušování rozpočtové kázně.
  • Aktuální poznatky z dozoru a kontroly nad samosprávnou činností obcí přednese v programovém bloku Ministerstva vnitra Marie Kostruhová, ředitelka odboru, která zároveň uvede nejčastější příklady porušování zákona při správě obcí. V návaznosti na program konference vystoupí i zástupce České pošty, s.p.

Zdroj: SMOČR

Štítky
Nejčtenější kategorie
Chytré město
438
Energetika
496
IT
363
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

Další článek
Co dělá dobrou školu?
Image