Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Slatnice jsou Vesnicí roku Olomouckého kraje

Titul Vesnice Olomouckého kraje roku 2022 putuje do Slatinic na Olomoucku. V obci, která je úzce spjatá se zdravou pramenitou vodou a lázeňstvím, žije více než patnáct set obyvatel. Slavnostní vyhlášení výsledků krajského kola soutěže Vesnice roku se uskutečnilo ve středu 15. června.

„Vítězství v soutěži jsme vůbec nečekali. To, že jsme ocenění získali, je zásluha našich občanů, zejména dobrovolníků. Máme úžasný a bohatý spolkový život, na který se pak vážou investice. To je ten největší poklad,“ řekl po vyhlášení slatinický starosta Ondřej Mikmek.

Kromě zlaté stuhy za vítězství v krajském kole soutěže se Slatiničtí mohou těšit také na odměnu od hejtmanství v podobě dvou set tisíc korun. Obec Písečná na Jesenicku na druhém místě obdrží sto tisíc korun a stejná částka poputuje i do bronzových Němčic nad Hanou na Prostějovsku.

„Tato tradiční soutěž se koná po dvouleté covidové pauze a těší mě, že se do ní přihlásilo celkem osmnáct obcí. Jasně totiž ukazuje, jak se obce v našem kraji proměňují, jak na sobě pracují. Soutěž může být pro obce motivací a případné ocenění také inspirací ostatním,” uvedl Jan Šafařík, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro rozvoj venkova.

Zelenou stuhou za péči o zeleň a životní prostředí byla oceněna obec Čelechovice na Hané, oranžovou stuhu za spolupráci obce a zemědělského subjektu získaly Loštice, modrou stuhu za společenský život si odnesly Vernířovice a bílou stuhu za činnost mládeže Dřevnovice.

„Za dobu svého trvání si tato soutěž vydobyla nezastupitelné místo mezi významnými akcemi Olomouckého kraje. Těší mě, že se obce do této soutěže stále hlásí. Svědčí to o jejich zdravém sebevědomí a chuti ukázat ostatním, že se mají čím pochlubit. Gratuluji všem oceněným obcím a sdílím jejich radost,“ sdělil Josef Suchánek, hejtman Olomouckého kraje.

Slavnostní vyhlášení výsledků krajského kola soutěže a předání zlaté stuhy se uskuteční ve vítězné obci 24. srpna. Slatinice se navíc zúčastní celostátního kola, jehož výsledky budou oznámeny v září v Luhačovicích.

Foto a zdroj: Olomoucký kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
420
Energetika
465
IT
325
Dotace a Finance
1291
Odpady
237

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze