Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

SMOČR poodhaluje program Kontaktního dne starostů

Hledáte osvědčené postupy a inovativní řešení problémů, se kterými se potýkáte při správě Vaší obce či města? A víte, odkud tyto postupy a řešení (spolu)financovat? Přijďte na první ročník Kontaktního dne starostů Svazu měst a obcí ČR, který se koná 16. června od 12 do 18,30 hod. v Malém sále a Rytířském sále paláce Žofín v Praze.

Celé odpoledne budete mít jedinečnou příležitost k individuálním konzultacím jak se zástupci soukromého sektoru, který nabízí služby šité na míru obcím, ale i se zástupci ministerstev a jim podřízeným agenturám, se kterými můžete konzultovat z jakých dotačních zdrojů nejen tyto služby (spolu)financovat či probrat konkrétní projektové záměry. Připravili jsme pro Vás unikátní přátelské prostředí, kde se propojí veřejný, státní a soukromý sektor. Vedle individuálních konzultací budete mít rovněž možnost vyslechnout si prezentace jednotlivých firem a ministerstev.

Vedle již představených firem se na Kontaktním dnu rovněž setkáte se zástupci firem GEOtest, České Radiokomunikace, TANIX či Milestone, kteří Vám budou k dispozici po celou dobu akce k individuálním konzultacím.

Hospodaření s vodou v krajině je aktuálním celospolečenským tématem, stejně jako zachování zdravého životního prostředí. Ochrana povrchových a podzemních vod je základním pilířem činnosti české firmy GEOtest.  Se zástupcem společnosti, která se zabývá problematikou ochrany životního prostředí a aplikované geologie, se můžete pobavit o regeneraci brownfieldů a odstraňování starých ekologických zátěží, které firma nabízí již více než 50 let.

Zástupci Českých Radiokomunikací jako jeden ze tří největších českých poskytovatelů telekomunikačních, datových, cloudových, mediálních a IT služeb se s Vámi rádi pobaví o činnosti společnosti v oblasti IoT (Internet věcí), jímž se věnují od roku 2015. České Radiokomunikace využívají vlastní síť, která mimo jiné doručuje televizní signál milionům domácností v celé republice, a jejich služeb využívá i kritická infrastruktura státu. V současné době disponují vlastní celonárodní sítí LoRaWAN, k níž mohou klienti připojovat svá zařízení, měřiče a další prvky přímo v terénu a umožnit jim komunikovat se svými aplikacemi nebo systémy. Společně se společnosti TANIX nabízí České Radiokomunikace komplexní E2E řešení.

Společnost TANIX a její zástupci Vám představí přehledný portál, který umí sesbírat, vyhodnotit, setřídit a zobrazit data ze všech senzorů a dodat je v podobě pravidelného reportu či akutního alarmu. Portál je určený jak pro konečného uživatele, dovozce či výrobce hardwaru pro IoT LoRaWAN.

Zástupci dánské firmy Milestone Vám představí technologie video zabezpečení, které využívají municipality po celém světě. Pro instalaci kamerového systému Milestone nabízí solidní integrační platformu – a tou je řešení XProtect, které zajistí vše počínaje snímáním a záznamem s vysokým (HD) rozlišením obrazu, kamerami na tělo a video analýzou a konče rozpoznáváním obličejů, systémy kontroly přístupu a ovládáním zařízení IoT (Internet věcí).

Nezapomeňte, že Vám budou k dispozici pro individuální konzultace rovněž zástupci resortů a jim podřízených agentur, se kterými můžete konzultovat nejen Vaše projektové záměry, ale i aktuální možnosti (spolu)financování aj. Můžete se těšit na zástupce Státního fondu životního prostředí, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva pro místní rozvoj, Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva kultury, Státního fondu podpory investic a Státního pozemkového úřadu.

Další informace ke Kontaktnímu dni najdete na oficiální stránce akce: Kontaktní den starostů na Žofíně (www.smocr.cz) a první ochutnávce z programu (www.smocr.cz) a druhé ochutnávce z programu (www.smocr.cz)

Foto: Wikimedia Commons
Zdroj: SMO ČR

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze