Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Akce

  Sněm SMO ČR schválil Priority 2021+

  XVIII. sněm Svazu měst a obcí ČR, který se 21. a 22. října konal v Hradci Králové v Kongresovém centru Aldis, schválil svůj programový dokument Priority 2021+. Svaz v něm definuje své úkoly pro další období. Patří k nim zachování spojeného modelu veřejné správy ve stavebním řízení a podpora vzniku speciálního stavebního úřadu na liniové stavby či posílení kompetencí územních samosprávných celků v oblasti územního plánování. Prioritou je i zakotvení povinnosti státu územním samosprávným celkům zajistit financování úkolů v rozsahu, ve kterém je stát na územně samosprávné celky přenáší. SMO ČR chce prosadit odpovídající odměny výkonu funkce volených zástupců územních samospráv. Požaduje zavedení automatické valorizace odměn zastupitelů obdobně jako je tomu u ústavních činitelů. S výkonem funkce je spojen požadavek na prodloužení funkčního období zastupitelstev obcí na 6 let a úpravu volebního systému tak, aby zastupitelstvo obcí bylo složené podle hlasů voličů a posílila se jeho legitimita. Dále považuje Svaz za klíčový úkol navýšení daňových příjmů obcí v rámci rozpočtového určení daní (RUD) tak, aby se samotný podíl obcí více přibližoval hodnotě jedné třetiny v rámci RUD. Prioritou zůstává oblast digitalizace a kyberbezpečnost. Sněm diskutoval o evropské zelené legislativě a SMO ČR připravil výzvu Parlamentu ČR, ve které nabádá k rozumnému přístupu při zavádění ekologických opatření.

  V rámci doprovodného programu se pokřtila kniha příběhů s názvem Starostenské humoresky. Součástí společenského večera bylo předání ocenění osobnostem veřejné správy, mezi nimiž byli Marie Kostruhová, bývalá ředitelka odboru veřejné správy, dozoru a kontroly MV nebo Jaromír Zajíček, bývalý předseda Sdružení tajemníků městských a obecních úřadů.

  Další informace najdete na www.smocr.cz

  Štítky
  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  381
  IT
  254
  Dotace a Finance
  1131
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze