Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceDoprava a Infrastruktura

Soutěž o nejlepší zpravodaj zná vítěze

Obec Hrdějovice na jihu Čech a městečko Pilníkov v Královéhradeckém kraji vyhrály soutěž o nejlepší obecní či městský zpravodaj roku 2021, která se konala už pojedenácté. Jedním z vyhlašovatelů je i Sdružení místních samospráv ČR.

Soutěž o nejlepší zpravodaj roku 2021 vyhrál královéhradecký Pilníkov a jihočeské Hrdějovice. Bodovaly i tři členské obce!

Obec Hrdějovice na jihu Čech a městečko Pilníkov v Královéhradeckém kraji vyhrály soutěž o nejlepší obecní či městský zpravodaj roku 2021, která se konala už pojedenácté. Jedním z vyhlašovatelů je i Sdružení místních samospráv ČR. Sedmičlenná porota udělila také cenu za nejlepší příspěvek a cenu nejlepšímu zpravodaji DSO či MAS. Vítězové si převzali svá ocenění na slavnostním vyhlášení, které se konalo v pondělí 4. července na Velehradě u příležitosti Dnů lidí dobré vůle.

Vydavateli druhého a třetího nejlepšího zpravodaje jsou členové SMS ČR!

Po vyhodnocení a sečtení bodů se v kategorii obecních zpravodajů umístily na 1. místě Hrdějovické listy, které vydává obec Hrdějovice – Opatovice na Českobudějovicku. Druhé místo získal Ostopovický zpravodaj, jehož vydavatelem je členská obec Ostopovice, kterou najdeme v okrese Brno-venkov. Třetí nejlepší jsou letos Kanické listy, jež vydává obec Kanice, rovněž členská obec SMS ČR.

Nejlepší městský zpravodaj vydává městečko o velikosti obce

V kategorii městských zpravodajů se nejlépe umístil Pilníkovský zpravodaj, jehož vydavatelem je malé město Pilníkov v Královéhradeckém kraji, v němž žije necelých 1300 obyvatel. Druhé místo získal časopis Z Loun, který vydává město Louny v Ústeckém kraji, třetí nejlepší je Zpravodaj města Kolína.

MAS Posázaví opět nezklamala

Úroveň zpravodaje, jehož vydavatelem je MAS Posázaví, ocenila odborná porota soutěže v minulosti už několikrát. „Není vždy samozřejmostí, že si vynikající zpravodaje svou kvalitu udrží. U MAS Posázaví tomu tak ale je. Stejně jako u ostatních kategorií je i tady vidět, že úroveň zpravodajů se odvíjí jedině od lidí, kteří je tvoří,“ uvedla při vyhlašování členka poroty Marie Machačová.

Nejlepší příspěvek objevila porota ve Zdibském zpravodaji

Není snadné nalézt a vybrat mezi stovkami zpravodajů jen jeden příspěvek, který zaujme porotu natolik, že se mu rozhodne udělit speciální ocenění. Tentokrát jej našel předseda poroty Pavel Šaradín v červnovém čísle Zdibského zpravodaje z roku 2021, který vydává členská obec Zdiby v okrese Praha-východ. Článek se jmenuje Jak šel dobrý muž kolem aneb Goodman ve Zdibech a na takřka třech stranách zpravodaje shrnuje, jak vypadalo několikaleté úsilí občanů, kterým se podařilo zabránit gigantické stavbě za kostelem o velikosti dvou Václavských náměstí. Článek podepsaný pěticí autorů najdou zájemci zde: zpravodaj_20213_150dpi.pdf (nazory.cz)

Porota udělila kkkčestná uznání

V letošním roce se porota rozhodla udělit čestná uznání zpravodajům, které se vedle vítězných trojek objevily v první desítce. Jsou to Zdibské listy, Čeladenský zpravodaj, Telnický zpravodaj, Mořický občasník, Bochořský zpravodaj, Rapotínské noviny a Vřesinské noviny. Mezi městy Starobělský zpravodaj, Zpravodaj města Uherské Hradiště, Noviny města Český Krumlov, Klatovský zpravodaj, Šenovské listy a Přeštické noviny. Kromě toho porota ocenila čestným uznáním i zajímavý a netradiční zpravodaj Mozaika – Toulky časem a krajinou Kájovska (lze si prohlédnout zde https://docplayer.cz/175054255-Mozaika-toulky-casem-a-krajinou-kajovska.html)

Hodnotila se kvalita celkem 227 zpravodajů

Do soutěže letos zaslalo své zpravodaje celkem 227 obcí, měst a místních akčních skupin. Na začátku října se uskuteční na platformě zoom setkání s porotou, která k vybraným zpravodajům přidá několik komentářů. „Děkujeme všem za účast, úroveň zpravodajů se rapidně zvyšuje,“ vzkázal za sebe i za své kolegy Pavel Šaradín.

Soutěž vyhlašuje Civipolis o.p.s., Katedra politologie FF UP v Olomouci, UNIVES.EU, Sdružení místních samospráv ČR a Angelus Aureus o.p.s. Slavnostního předávání cen na Velehradě se kromě oceněných a představitelů poroty účastnili pomocný biskup a apoštolský administrátor Arcidiecéze olomoucké Josef Nuzík, za SMS ČR předsedkyně Eliška Olšáková, výkonná ředitelka Jana Přecechtělová a místopředseda sdružení Oldřich Vávra. Další informace k soutěži naleznete na adrese www.civipolis.cz.

Foto a zdroj: SMS ČR

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1389
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze