Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Akce

  V Ostrově se bude soutěžit o městské byty

  Město Ostrov disponuje zhruba osmi stovkami bytů. Některé z nich vyžadují celkovou rekonstrukci, jejíž náklady hradí město ze svého rozpočtu. A právě finanční náročnost těchto prací přiměla vedení města ke změně podmínek pro přidělování takto zrekonstruovaných bytů.
  „Dosud byly byty přidělovány dle pořadníků. To se ale změní u plně zrekonstruovaných bytů. Ty budou nově přidělovány v souladu se Zásadami pro pronajímání plně zrekonstruovaných bytů v majetku města Ostrov, které Rada města Ostrov schválila na svém jednání dne 2. února 2021,“ vysvětluje Jiří Jiránek, vedoucí odboru kanceláře starosty města, s tím, že si od tohoto kroku radnice slibuje zvýšení příjmu za pronájem bytů. Získané finanční prostředky budou opět investovány, a to jak do běžných oprav bytů, tak do zmíněných celkových rekonstrukcí.
  „Půjde o tzv. obálkovou metodu, kdy zájemci budou nabízet výši nájmu, kterou jsou ochotni hradit. Nabídka výše měsíčního nájemného za 1 m² podlahové plochy daného bytu ale nesmí být nižší než 80 Kč,“ uvedla Jitka Samáková, místostarostka města Ostrov. Dle nových zásad bude nájemce vybrán pomocí výběrového řízení zahájeného vyvěšením Oznámení o zahájení výběrového řízení na úřední desce MěÚ a zveřejněním na webových stránkách (www.ostrov. cz).
  Za předpokladu, že žadatelé splní všechny stanovené podmínky, se pořadí nabídek žadatelů stanoví tak, že se na prvním místě umístí nejvyšší nabídka za 1 m² podlahové plochy bytu (v případě rovnosti nabídek má přednost žádost s dřívějším datem a časem podání). Konečné rozhodnutí o určení nájemce vzešlého z výběrového řízení vydá rada města svým usnesením.
  „Výběrového řízení se budou moci zúčastnit žadatelé, kteří již mají podánu žádost o přidělení bytu a jsou zařazeni v pořadníku na byt, stejně jako ti, kteří v žádném pořadníku zařazeni nejsou,“ doplňuje Jiří Jiránek a pokračuje: „Současné pořadníky nebudou v tomto nijak zohledňovány a zůstávají v platnosti i nadále, ovšem bez výběrového řízení bude žadatelům z pořadníku nabídnut vždy pouze byt, který neprošel celkovou rekonstrukcí.“ „Plné znění Zásad pro pronajímání plně zrekonstruovaných bytů v majetku města Ostrov je zveřejněno na webových stránkách města Ostrov, v listinné podobě jsou k dispozici na odboru majetku a investic,“ dodala na závěr Jitka Samáková.
  Zdroj: www.ostrovskymesicnik.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  243
  Energetika
  307
  IT
  182
  Dotace a Finance
  846
  Odpady
  165

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze