Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Akce

  Velká letní soutěž: Cyklopecky Východní Čechy 2022 startuje

  Po roce opět odstartuje oblíbená cestovatelská soutěž Cyklopecky Východní Čechy 2022. Letos o měsíc dříve než loni. Od neděle prvního května tak mohou soutěžící závodit o atraktivní ceny – a to až do konce září.

  Letošní ročník oblíbené soutěže nabízí tradičně 15 cyklotras v Pardubickém a Královéhradeckém kraji. Ty procházejí nádhernou přírodou a nabízí také návštěvu mnoha turisticky zajímavých míst v obou regionech.

  „Vybrat trasu si lze podle náročnosti nebo podle oblastí, které chtějí turisté navštívit. Trasy vedou jak rovinatým terénem, tak i přes kopečky a hřebeny hor,“ uvedl Alexandr Krejčíř, radní Pardubického kraje zodpovědný za majetek, sport a cestovní ruch.

  Pro zapojení se do soutěže je třeba nasbírat alespoň 5 razítek z různých tras do hrací karty. Ta bude, společně s popisy jednotlivých tras ve vandrovních knížkách, od 1. května k dostání ve všech turistických informačních centrech Pardubického i Královéhradeckého kraje a na všech razítkovacích místech. Hrací karty lze také stáhnout na webu soutěže www.cyklopecky.info, kde se dozvíte i spoustu zajímavostí a podrobností k celé soutěži a k jednotlivým trasám. Pak už jen stačí kartu odeslat a počkat na losování. Na každé trase se nachází minimálně dvě razítkovací místa.

  „V letošním ročníku opět hrajeme o skvělé ceny. Hlavní cenou je horské kolo Kross. Dále jsou to pobyty ve východních Čechách, dárkové předměty, vstupenky a vouchery. Hlavní myšlenkou Cyklopecek je ale především poznání krás našeho kraje a aktivní pohyb na čerstvém vzduchu. Soutěž je však příjemným zpestřením,“ poznamenal radní Krejčíř.

  Soutěž organizuje Destinační společnost Východní Čechy ve spolupráci s Královéhradeckou krajskou centrálou cestovního ruchu, Pardubickým a Královéhradeckým krajem a oblastními destinačními managementy obou krajů.

  Podrobnosti naleznete na www.cyklopecky.info nebo na www.vychodnicechy.info.

  Zdroj a  foto: Krajský úřad Pardubického kraje

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  440
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze