Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceŽivotní prostředí

Vysadili jste strom? Přidejte ho do mapy Sázíme budoucnost

Sázíme budoucnost je iniciativa Nadace Partnerství, která chce výsadbou 10 milionů stromů zlepšit zdraví české krajiny a odolnost měst. Zapojit se do ní může každý, kdo od roku 2019 vysadil strom mimo les a zaregistruje ho do interaktivní mapy na www.sazimebudoucnost.cz/registrace-vysadby. Počítá se opravdu každý strom, tedy i jabloň vysazená na vaší zahradě.

Proč stromy registrovat?

Díky registraci získáváme unikátní přehled o druzích a počtech stromů vysazených v České republice a můžeme měřit dopad společného úsilí všech, kdo sází stromy. Na celonárodní úrovni neexistují žádné souhrnné přehledy o kácení a sázení stromů. Registrace nově vysazených stromů je proto velmi důležitá.

Všechny zaregistrované stromy, navíc, započítáváme nejen do mapy, ale i do osobních výsledků sázejících v jednotlivých kategoriích soutěže „Zlatý rýč„. Cílem je vyzdvihnout ty, kdo vysadili nejvíce stromů. U obcí a firem také ukázat, jak se přibližují k cíli vysadit za každého občana nebo zaměstnance jeden strom. Veřejně tak oceňujeme dobrovolnou práci obcí, spolků, firem, zemědělců a jednotlivců.

Získaná data postupně doplňujeme do evropské databáze 3 Billon Trees. Sdružujeme data o výsadbách organizací napříč Českou republikou a i díky tomu jsme v tuto chvíli nejlepší v Evropě, doplněním vašich výsadeb a registrací můžeme tuto příčku udržet.

Chcete sázet stromy? Přispějeme vám

V grantovém programu Sázíme budoucnost na podzimní výsadby stromů můžete letos získat až 150 tisíc korun. Výzva se zaměřuje na výsadby stromů ve volné krajině a na rozhraní volné krajiny se zastavěným územím. Nabízí pokrytí nákladů na výsadbu, péči o stromy, odborný dohled nebo finance na nezbytný materiál, nářadí či dopravu. Příjem žádostí je možný do 31. července 2022. Podporujeme také výsadby alejí.

Podrobné informace o grantových výzvách Nadace Partnerství najdete na: https://www.nadacepartnerstvi.cz/Granty

Nejčtenější kategorie
Chytré město
447
Energetika
519
IT
382
Dotace a Finance
1390
Odpady
254

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze