Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Výsledky IX. ročníku ankety Kraj mého srdce za rok 2020

Pořadatelem ankety je redakce KAM po Česku ve spolupráci s veletržní správou ABF, a. s., a pod zášti­tou Asociace krajů České republiky. Cílem ankety je zjistit a meziročně porovnat vývoj oblíbenosti krajů z pohledu návštěvníků a jejich volnočasových akti­vit. Anketa probíhala v osmi kategoriích od 31. říj­na 2020 do 28. února 2021. Celkem se ankety zú­častnilo 3 537 osob, bylo zaevidováno 73 799 hlasů ve všech kategoriích a uděleno 149 611 bodů všem krajům. Data osobního charakteru získaná touto an­ketou jsou neveřejná.
V tomto ročníku hlasování byl zachován systém spočívající v bodovém odstupňování prvních tří míst v každé kategorii (1. místo 3 body, 2. místo 2 body a 3. místo 1 bod).
Absolutním vítězem IX. ročníku ankety Kraj mého srdce 2020 se stal opět kraj Jihomoravský, následovaný Jihočeským a Moravskoslezským krajem. Zejména v některých kategoriích byl souboj jednotlivých krajů velmi těsný. Další absolutní pořadí krajů bylo: Liberecký, Kraj Vysočina, Pardubický, Karlovarský, Zlínský, hlavní město Praha, Královéhradecký, Olomoucký, Středočeský, Plzeňský a Ústecký.
Pokud jde o srovnání krajů v počtu přidělených hlasů, tak vítězem je Jihočeský kraj, následovaný Jihomoravským krajem a Krajem Vysočina. Kraje na prvních třech místech posbíraly více než 38 % všech přidělených bodů. Z pomyslného pohledu získaných „medailí“, tedy pozic na prvních třech místech, nejlépe uspěl v těsném souboji Jihočeský kraj před Jihomoravským krajem a na třetím místě Krajem Vysočina.
Prvenství v kategorii KAM na památky obhájilo hlavní město Praha a v kategorii KAM do lázní a wellness Karlovarský kraj. Nejtěsnější souboj byl sveden v kategoriích KAM za zážitkem/adrenalinem, KAM na koně a koňské stezky a KAM na výlety s dětmi.
Zdroj: Portál Kam po Česku

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
505
IT
371
Dotace a Finance
1373
Odpady
249

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze