Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceJak to vidí starostové

Zástupci Karlovarského kraje zavítali na Chebsko

Setkání vedení Karlovarského kraje se starosty měst a obcí se uskutečnila na Chebsku. Hejtman Petr Kulhánek spolu s radním pro oblast rozvoje venkova Vítem Hromádkem zavítali do Dolního Žandova, Staré Vody a Lázní Kynžvart. Tradičně byly projednány nejpalčivější problémy, se kterými se starostové měst a obcí potýkají.

„Setkání mnohdy přinášejí také podněty starostů, stejně jako tomu bylo v Dolním Žandově. Paní starostka Eliška Stránská mě požádala, zda bych se osobně zúčastnil slavnostního vyhlášení celorepublikové soutěže Vesnice roku, které se v září koná v Luhačovicích. Svou účast jsem přislíbil, protože oceněným  obcím Karlovarského kraje tím jasně projevíme podporu,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

Projednána byla také situace s ubytovanými uprchlíky z Ukrajiny a možnosti vybavení ubytovacích kapacit s využití financí z krizového fondu. Starostka požádala hejtmana o možnost posunutí termínu pro vyhodnocení dotací v oblasti podpory prevence kriminality, aby mohla zajistit termíny vzdělávacích akcí, na něž obec využívá dotační prostředky, s dostatečným předstihem. Na tzv. mapu bílých míst, tedy míst, kde se potýkají s nedostatečným signálem, přibyla Salajna a Podlesí. V Dolním Žandově trápí obyvatele neutěšený stav komunikace v lokalitě od potoka k nádraží a dále ve směru na Vysokou a Starou Vodu. Hejtman bude obci nápomocen  v řešení problému s krádežemi dřeva z lesů, a to prostřednictvím jednání s krajským policejním ředitelem.

Hlavním tématem jednání ve Staré Vodě bylo zajištění bezpečného sjezdu do obce Sekerské Chalupy. Jedná se o dlouhodobý problém, který je způsoben zákazem odbočení ze silnice I. třídy č. 21 právě do zmíněné osady. Ačkoliv se již uskutečnila řada jednání a byly vypracovány odborné posudky, situaci se stále nepodařilo vyřešit. Tento zásadní problém bude hejtman projednávat s krajským policejním ředitelem. Starostka obce Eva Procházková je také nespokojena se stavem obecních komunikací, který zásadně ovlivňuje pohyb těžké techniky a nákladních vozidel, jež z okolních lesů vyváží dřevo. Hejtman podpoří snahu obce, aby přiměla společnosti ke spoluúčasti na opravě cest vedoucích  z lesů.

V Lázních Kynžvart se jednání zúčastnili kromě starosty také zástupci sportovního výboru, ředitel dětské léčebny a kastelán zámku Kynžvart. Starosta Jindřich Zíval by ve městě uvítal častější přítomnost policejních hlídek, a to zejména z preventivních důvodů. Upozornil také na problematickou návaznost autobusových a vlakových spojů z Mariánských Lázní. Lázně Kynžvart se pyšní úspěšným týmem ženské házené, pro který by do budoucna chtěl sportovní výbor vybudovat halu s parametry pro konání evropských pohárů. Na programu jednání bylo také téma lázeňské léčebné péče pro děti. V posledních měsících totiž došlo k zásadnímu snížení předepisování dětských lázeňských pobytů ze strany pediatrů. Zároveň byl vznesen požadavek, zda by bylo možné podpořit mimosezónní provoz dětské léčebny, a to prostřednictvím ozdravných pobytů pro školy či dětské domovy. Hejtman řediteli Dětské lázeňské léčebny přislíbil, že tuto problematiku projedná na příštím jednání s ministrem zdravotnictví. Kastelán zámku Kynžvart seznámil hejtmana s postupem prací na Kynžvartské daguerrotypii, jež má být umístěna v prostorech zámku na jaře příštího roku.  

Foto: wikipedie
Zdroj: Karlovarský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
454
Energetika
530
IT
397
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze