Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceJak to vidí starostové

  Zástupci Karlovarského kraje zavítali na Chebsko

  Setkání vedení Karlovarského kraje se starosty měst a obcí se uskutečnila na Chebsku. Hejtman Petr Kulhánek spolu s radním pro oblast rozvoje venkova Vítem Hromádkem zavítali do Dolního Žandova, Staré Vody a Lázní Kynžvart. Tradičně byly projednány nejpalčivější problémy, se kterými se starostové měst a obcí potýkají.

  „Setkání mnohdy přinášejí také podněty starostů, stejně jako tomu bylo v Dolním Žandově. Paní starostka Eliška Stránská mě požádala, zda bych se osobně zúčastnil slavnostního vyhlášení celorepublikové soutěže Vesnice roku, které se v září koná v Luhačovicích. Svou účast jsem přislíbil, protože oceněným  obcím Karlovarského kraje tím jasně projevíme podporu,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

  Projednána byla také situace s ubytovanými uprchlíky z Ukrajiny a možnosti vybavení ubytovacích kapacit s využití financí z krizového fondu. Starostka požádala hejtmana o možnost posunutí termínu pro vyhodnocení dotací v oblasti podpory prevence kriminality, aby mohla zajistit termíny vzdělávacích akcí, na něž obec využívá dotační prostředky, s dostatečným předstihem. Na tzv. mapu bílých míst, tedy míst, kde se potýkají s nedostatečným signálem, přibyla Salajna a Podlesí. V Dolním Žandově trápí obyvatele neutěšený stav komunikace v lokalitě od potoka k nádraží a dále ve směru na Vysokou a Starou Vodu. Hejtman bude obci nápomocen  v řešení problému s krádežemi dřeva z lesů, a to prostřednictvím jednání s krajským policejním ředitelem.

  Hlavním tématem jednání ve Staré Vodě bylo zajištění bezpečného sjezdu do obce Sekerské Chalupy. Jedná se o dlouhodobý problém, který je způsoben zákazem odbočení ze silnice I. třídy č. 21 právě do zmíněné osady. Ačkoliv se již uskutečnila řada jednání a byly vypracovány odborné posudky, situaci se stále nepodařilo vyřešit. Tento zásadní problém bude hejtman projednávat s krajským policejním ředitelem. Starostka obce Eva Procházková je také nespokojena se stavem obecních komunikací, který zásadně ovlivňuje pohyb těžké techniky a nákladních vozidel, jež z okolních lesů vyváží dřevo. Hejtman podpoří snahu obce, aby přiměla společnosti ke spoluúčasti na opravě cest vedoucích  z lesů.

  V Lázních Kynžvart se jednání zúčastnili kromě starosty také zástupci sportovního výboru, ředitel dětské léčebny a kastelán zámku Kynžvart. Starosta Jindřich Zíval by ve městě uvítal častější přítomnost policejních hlídek, a to zejména z preventivních důvodů. Upozornil také na problematickou návaznost autobusových a vlakových spojů z Mariánských Lázní. Lázně Kynžvart se pyšní úspěšným týmem ženské házené, pro který by do budoucna chtěl sportovní výbor vybudovat halu s parametry pro konání evropských pohárů. Na programu jednání bylo také téma lázeňské léčebné péče pro děti. V posledních měsících totiž došlo k zásadnímu snížení předepisování dětských lázeňských pobytů ze strany pediatrů. Zároveň byl vznesen požadavek, zda by bylo možné podpořit mimosezónní provoz dětské léčebny, a to prostřednictvím ozdravných pobytů pro školy či dětské domovy. Hejtman řediteli Dětské lázeňské léčebny přislíbil, že tuto problematiku projedná na příštím jednání s ministrem zdravotnictví. Kastelán zámku Kynžvart seznámil hejtmana s postupem prací na Kynžvartské daguerrotypii, jež má být umístěna v prostorech zámku na jaře příštího roku.  

  Foto: wikipedie
  Zdroj: Karlovarský kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  442
  IT
  308
  Dotace a Finance
  1261
  Odpady
  229

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze