Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Akce

  Zlatý erb za rok 2022 získalo město Cheb a obec Mnetěš

  Na konferenci ISSS v Královéhradeckém Kongresovém centru Aldis byly na pondělním galavečeru 16. května 2022 slavnostně vyhlášeny výsledky celostátního kola Zlatého erbu. Zlatý erb je oblíbenou soutěží o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí. Letos proběhl už 24. ročník, ve kterém v kategorii měst zvítězil Cheb. Za obce se jako první umístila obec Mnetěš z okresu Litoměřice. V celostátním kole soutěže v kategorii nejinovativnější elektronická služba zvítězil Datový portál Královéhradeckého kraje Data KHK. Cenu místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci získal turistický portál Pardubického kraje Vychodni-Cechy.info a turistický portál města Mariánské Lázně. Celkem se soutěže letos účastnilo úctyhodných 422 měst, obcí a dalších subjektů.

  „Soutěž Zlatý erb nám pomohla díky zpětné vazbě ujednotit povinně zveřejňované informace směrem k občanům a zaměřit se na zjednodušení přístupnosti. V současné době na chebské radnici probíhá soutěž na novou vizuální identitu města, která s sebou mimo jiné přinese i nezbytnou změnu vzhledu městských webů. Nově také zavádíme aplikaci Mobilní rozhlas – Munipolis, což je další komunikační nástroj, který umí rychle a efektivně řešit s občany stížnosti, závady a nedostatky. Nová služba dovoluje zaregistrovaným občanům zasílat novinky z dění na radnici, pozvánky na kulturně- společenské události či řešit jejich podněty ke zlepšení,“ říká zástupce vítězného města Cheb Martin Trnka, vedoucí odboru informatiky na Městském úřadu Cheb.

  Krajská kola proběhla ve 13 krajích České republiky od začátku dubna do půlky května, a celkově se jich účastnilo 242 měst a obcí. V rámci celostátního kola soutěžilo 111 elektronických služeb a 69 turistických prezentací. Elektronické služby byly v tomto roce hodnoceny pouze v celostátním kole, kdy proběhl předvýběr finalistů a celostátní porota vybrala elektronické služby, které zaujaly svou originalitou, a především inovativností a užitečností pro občany.

  Letos Zlatému erbu poskytl oficiální záštitu místopředseda vlády ČR pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš, soutěž zaštítil i Svaz měst a obcí ČR, podpořil ji Královéhradecký kraj, Hradec Králové, hlavním organizátorem byl spolek Český zavináč a hlavním partnerem byla IT společnost Gordic. Spolupořádala ji firma Triada.

  Vítězové kategorií o nejlepší web měst, obcí a elektronických služeb

  V kategorii nejlepších webových stránek měst zvítězil Cheb, druhá byla Jihlava, která navíc získala Cenu Jana Savického za nejlepší zvládnutí kritéria povinné informace v kategorii pro města. Třetí Letohrad. Za obce se jako první umístila obec Mnetěš z okresu Litoměřice, která získala i Cenu Jana Savického za nejlepší zvládnutí kritéria povinné informace v kategorii pro obce, druhá byla MČ Praha – Kunratice, třetí obec Zbyslavice z Ostravska.

  Města:

  1. Cheb
  2. Jihlava
  3. Letohrad

  Obce:

  1. Mnetěš
  2. MČ Praha – Kunratice
  3. Zbyslavice
  Mnetěš

  V celostátním kole soutěže v kategorii nejinovativnější elektronická služba zvítězil Datový portál Královéhradeckého kraje Data KHK, druhý se umístil E-shop Dopravního podniku města Brna – Brno iD, třetí místo obsadil projekt Mobilní monitoring vybraných prvků veřejného prostranství v hl. m. Praze.

  Služby:

  1. Datový portál Královéhradeckého kraje Data KHK
  2. Brno iD
  3. Mobilní monitoring vybraných prvků veřejného prostranství v hl. Praze

  Cena místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci

  Cenu místopředsedy vlády pro digitalizaci za nejlepší turistickou prezentaci v kategorii kraje a regiony dostal Oficiální turistický portál Pardubického kraje Vychodni-Cechy.info za první místo. Jako druhý se umístil projekt Vltava – řeka plná zážitků a jako třetí skončily dva projekty – portál ŽďárskéVrchy.cz a portál Krkonoše. V kategorii pro města a obce zvítězil Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně, druhé byly Webové stránky turistické destinace Český Krumlov Region a třetí skončil Mikulov.

  Kategorie kraje a regiony

  1. Oficiální turistický portál Pardubického kraje Vychodni-Cechy.info
  2. Vltava – řeka plná zážitků
  3. ŽďárskéVrchy.cz / Krkonoše

  Kategorie města a obce

  1. Oficiální turistický portál města Mariánské Lázně
  2. Webové stránky turistické destinace Český Krumlov Region
  3. Mikulov

  Krajská kola a finále

  Hodnocení všech třinácti krajských kol proběhlo formou jednotné sady jednoduše formulovaných a lehce vyhodnotitelných otázek. Organizátoři pozměnili některá kritéria, která byla v předchozích ročnících čistě subjektivní – šlo především o výtvarné zpracování webových stránek obce. Porotci se proto mohli více soustředit na objektivnější prvky webů jako například na to, jak je snadné nalézt potřebné informace o životních situacích, službách, informace pro návštěvníky, případně investory. Webové stránky finalistů celostátního kola byly také hodnoceny z pohledů občanů, návštěvníků, ale byly posuzovány i z pohledu zabezpečení webů, zda poskytují zákony stanovené informace, zda jsou uživatelsky přívětivé pro hendikepované občany apod.

  „Jsme velmi rádi, že se letos ve všech soutěžních kategoriích zúčastnilo 422 měst, obcí a dalších subjektů. Velký dík patří všem porotcům, ať už těm z kol krajských, či posléze z kola finálového. Díky nim totiž získali nejen finalisté, ale i ostatní účastníci zpětnou vazbu ke svým webům ve formě bodového hodnocení a praktických poznámek od hodnotících. Soutěž Zlatý erb by se proto v jistém slova smyslu dala označit za jakýsi audit webových stránek, protože řada porotců se k jednotlivým webům vyjadřovali právě i slovními poznámkami,“ zhodnotil letošní Zlatý erb Tomáš Renčín, výkonný ředitel konference ISSS a předseda spolku Český zavináč.

  Podrobné hodnocení všech kritérií naleznete na stránkách Zlatého erbu.

  Adam Folta, manažer komunikace konference ISSS
  M: +420 775 911 912, E: folta@isss.cz, www.isss.cz

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  412
  Energetika
  435
  IT
  304
  Dotace a Finance
  1253
  Odpady
  228

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze