Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Znáte inspirativní seniory? Nominujte je na Cenu Senior roku

Projekt SenSen (Senzační senioři) vyhlašuje Cenu Senior roku pro výjimečné seniory a jejich kluby. Znáte skvělé lidi, kteří i ve vyšším věku dělají něco nezištně pro druhé? Nominujte je do 31. července. Patronkou akce je herečka Simona Stašová.
Cenu Senior roku uděluje projekt SenSen už od roku 2013. Jejím cílem je podpora lidí, kteří ani ve vyšším věku neztrácejí zájem o dění kolem sebe a k aktivnímu životu inspirují i své okolí. Tváří už devátého ročníku Ceny se stala její loňská vítězka, paní Eva Trejbalová, která v 86 letech vede kurz jógy v dejvickém Sokole. „Jsem přesvědčená, že podobně inspirativních lidí žije kolem nás spousta. Pomozte nám je najít, pošlete nám tipy na aktivní a obětavé seniory, kteří neváhají nabídnout pomocnou ruku druhým. Zaslouží si, aby se o nich vědělo,“ říká Božena Jirků, ředitelka Nadace Charty 77 (Konto Bariéry, SenSen).
Nominace na Cenu Senior roku 2021 lze podávat elektronicky prostřednictvím webových stránek www.sensen.cz do dvou kategorií – Senior/ka roku a Nejlepší klub roku. Své návrhy mohou posílat seniorské kluby, společenské organizace, nezisková sdružení, samosprávy obcí, měst, krajů, školy všech stupňů, stálé kulturní a sportovní organizace. Nominovat může i jednotlivec, avšak pouze prostřednictvím výše uvedených subjektů.
Jedna významná osobnost v seniorském věku i letos vstoupí do Zlaté síně SenSenu a přidá se tak k Daně Zátopkové, Olbramu Zoubkovi, Františku Janouchovi, Evě Jiřičné a Pavlu Pafkovi. O udělení ocenění rozhodne nezávislá porota. Slavnostní vyhlášení laureátů proběhne 8. října v Pražské křižovatce v Praze.
Více informací o Ceně Senior roku naleznete zde.
Nominační formulář je zde.
Zdroj: Svaz měst a obcí ČR

Nejčtenější kategorie
Chytré město
445
Energetika
507
IT
373
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze