Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkcePamátky a kultura

Nostický palác se otevře v rámci programu festivalu Open House 2023

Image

V sobotu 20. května 2023 se v rámci programu festivalu Open House 2023 otevře Nostický palác, sídlo Ministerstva kultury.

Od 10 do 18 hodin tak návštěvníci budou moci nahlédnout do pracovny ministra, obrazárny, kulečníkového sálu, knihovny nebo do kaple Nanebevzetí Panny Marie. Raně barokní palác je kulturní památkou chráněnou zákonem.

V minulosti sloužil Nostický palác nejen jako reprezentační sídlo předního šlechtického rodu, ale útočiště zde nacházela řada kulturních zařízení a počinů. Jako sídlo ministerstva kultury ho lze považovat za nejkrásnější na světě. V roce 2003 palác prošel celkovou rekonstrukcí do podoby, v níž se nachází dnes.

Kromě festivalu OpenHouse je Nostický palác pro veřejnost každoročně tradičně otevírán ve svátek 28. září, kdy jsou prezentovány jak prostory paláce, tak formou programu a aktivit také činnost všech příspěvkových organizací Ministerstva kultury.

O festivalu: Festival otevřených budov Open House Praha letos proběhne v termínu od 15. do 21. května 2023. Devátý ročník svátku městské architektury o víkendu 20. a 21. května zdarma zpřístupní více než 100 budov a prostorů na celém území hlavního města.

Foto: Kudy z Nudy
Zdroj: Ministerstvo kultury 

Nejčtenější kategorie
Chytré město
445
Energetika
509
IT
374
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze