Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceMěsto pro byznysMístní rozvoj

Seminář Obec a developer

25. 11. 2023
Advokátní kancelář Kropáček LEGAL, Pobřežní 667/78, Praha – Karlín

Zveme Vás na seminář určený zejména pro zástupce obcí, developery a stavebníky, věnující se tomu, jak nastavit funkční spolupráci obce a investora při realizaci rezidenčního záměru.

Na semináři Vás seznámíme zejména s:

  • zásadami spolupráce s investory a jejich smyslem
  • předpoklady pro úspěšnou aplikaci zásad spolupráce s investory
  • rolemi obcí v procesu schvalování a realizace záměru
  • plněním, které mohou obce získat prostřednictvím spolupráce
  • smlouvami o spolupráci (plánovacími smlouvami) a jejich obsahem

Prostřednictvím kvalitně zpracovaných zásad spolupráce s investory může obec aktivně ovlivňovat rozvíjející se výstavbu na jejím území, nezbytná je však znalost práv a povinností obce v konkrétní situaci. Představíme proto předpoklady, které mají význam pro úspěšnou aplikaci zásad, a dále i náležitosti, které by měly tyto zásady obsahovat.

Na semináři se budeme rovněž zabývat postavením obce v procesu schvalování a realizace rezidenčních záměrů; řekneme si, v jakých situacích má obec silnou vyjednávací pozici a naopak ve kterých situacích vyjednávací pozici silnou nemá. Věnovat se budeme také možným formám a druhům plnění investora, která může obec prostřednictvím spolupráce s investory získat.

Na semináři probereme rovněž základní obsah smluv o spolupráci. V této části se zaměříme především na formu příspěvku, vznik nároku na příspěvek a jeho splatnost, dále pak také na součinnost obce a její limity či na sjednávání termínů plnění.

Seminář bude veden praktickou formou, všechna témata vysvětlíme na konkrétním modelu developerského projektu. Seminář je organizován pro menší počet účastníků, tudíž bude možnost konzultovat Vaše konkrétní dotazy, a také bude prostor pro networking mezi účastníky semináře.

Nejčtenější kategorie
Chytré město
445
Energetika
509
IT
374
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze