Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkcePamátky a kulturaTiskové zprávy

Tisková konference u příležitosti zahájení Dnů evropského dědictví 2023

Image

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska a město Poděbrady Vás u příležitosti zahájení Dnů evropského dědictví 2023 v ČR zvou na tiskovou konferenci, která se uskuteční v úterý 5. září 2023 od 10 hodin na Ministerstvu kultury.

Registrace na webových stránkách EHD.

Představitelé Sdružení a města Poděbrady Vás podrobněji seznámí s jednotlivými body programu Národního zahájení EHD v Poděbradech, s národním tématem pro letošní ročník EHD, s celkovou přípravou EHD 2023 v ČR a s udělením letošních titulů Nositel tradice lidových řemesel.

EHD je celoevropská akce konaná pod patronací Rady Evropy, každoročně se jí účastní na 50 států Evropské kulturní konvence a jejím posláním je propagace historického dědictví, které vzniklo v evropské i naší národní tradici.

Dny evropského dědictví budou probíhat v České republice od 9. do 17. září 2023.
Národní zahájení se bude konat v sobotu 9. září od 11 hodin v Poděbradech.
Národní téma EHD v ČR: Život v památkách

___________________________________________________________________

Dny evropského dědictví (European Heritage Days – EHD) se v Evropě konají od roku 1991 pod záštitou Rady Evropy a řadí se k významným celoevropským kulturně poznávacím a společenským událostem.

Dny evropského dědictví jsou akcí, která každoročně otevírá co nejvíce zajímavých a výjimečných architektonických, archeologických a sakrálních památek, muzeí, galerií a knihoven, technických památek a militarií, budov, objektů a dalších prostor, v nichž všech je uchováváno neuvěřitelně rozsáhlé množství sbírkových fondů a movitého kulturního dědictví. V České republice se nezpřístupňují jen oficiálně prohlášené kulturním památky, ale otevírají se i desítky dveří soukromých a veřejných budov (radnic, soudů, církevních institucí, škol, obytných domů atd.), které nebývají přístupny veřejnosti vůbec nebo pouze příležitostně a částečně.

___________________________________________________________________

Co všechno lze nalézt na www.ehd.cz

  • katalog všech památek a akcí přihlášených k EHD 2023
  • podrobné informace o národním zahájení EHD 2023 v Poděbradech
  • plakát vydávaný k EHD, mobilní Aplikace k EHD
  • obecné informace o EHD, informace o udílení titulu „Nositel tradice lidových řemesel“

___________________________________________________________________

Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska je zájmové sdružení právnických osob. Účelem a cílem této dobrovolné, zájmové, nestranické a nevládní organizace je aktivně přispívat k vytváření podmínek a účinných nástrojů pro zachování kulturního dědictví, zejména pak pro regeneraci území historických sídel včetně zlepšování stavu životního prostředí, dále pro jeho propagaci a pro jeho trvale udržitelné využívání.

Foto: Pexels
Zdroj: Ministerstvo kultury

Nejčtenější kategorie
Chytré město
445
Energetika
509
IT
374
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze