Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Akce

  VII. Mezinárodní konference obecních policií, 29. – 31. 3. 2023

  29. 3. 2023 - 31. 3. 2023
  Olomouc

  VII. Mezinárodní konference obecních policií se uskuteční ve dnech 29. – 31. března 2023 na Právnické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Nabídne exklusivní program, zajímavá témata i řečníky, tradiční doprovodný program a zejména – příležitost pro osobní setkání a výměnu zkušeností mezi českými, polskými a slovenskými strážníky. 

   

  Registrace na toto ojedinělé a největší mezinárodní setkání obecních a městských policií ve střední Evropě započala a tak jako v minulých letech se očekává, že nebude mít dlouhého trvání. O konferenci s omezenou kapacitou auditoria totiž bývá tradičně nebývalý zájem, a to nejen mezi samotnými strážníky. Je určená nejen jim, ale potkávají se na ní rovněž zástupci statní správy, samospráv, integrovaného záchranného systému a bezpečnostních sborů, exekutivy, akademické sféry a dalších subjektů a organizací včetně neziskového sektoru a dobrovolnických aktivit. Právě díky různorodosti auditoria a podpory ze strany mnoha institucí vytváří ojedinělou platformu pro osobní setkávání a výměnu zkušeností.

   „Těší nás, že se nám daří oslovovat experty, kteří mají poutavé přednášky a mohou tak konferenci velmi obohatit. Koncept programu potvrzuje vzájemnou kooperaci a provázanost témat složek integrovaného záchranného systému, státní správy a samosprávy s obecními a městskými policiemi,“ upozorňuje Daniel Bednařík, předseda správní rady FT Technologies a.s., která za organizací odborné konference stojí. Že se jedná o správný formát, navíc nekomerčního charakteru, dokládá každoroční podpora profesních sdružení zastupující obecní a městské policie v České republice, Polsku a na Slovensku, jejichž zástupci nad konferencí přebírají záštitu a tradičně se jí účastní. Neméně důležitá je podpora ze strany zástupců samospráv včetně profesních sdružení tajemníků českých či přednostů slovenských úřadů a dalších institucí státní správy. A organizátory těší, že konference je spjata i se jmény českého a slovenského ministra vnitra, kteří nad konferencí opakovaně přebírají záštitu. „Jsme přesvědčeni, že je tak vyzdvižena důležitost role, kterou sehrávají obecní a městské policie při zajišťování bezpečnosti ve veřejném prostoru. Také my stále zdůrazňujeme, že jsou spolu se samosprávou tím prvním a nejdůležitějším mediátorem ve společnosti. I proto se hlásíme k našemu závazku jejich dlouholetého partnera a opory a toto setkání pro ně organizujeme,“ podotýká Bednařík. Zároveň upozorňuje, že tak jako na loňském ročníku, kdy mezi přednáškami „rezonovalo“ zejména vystoupení prvního místopředsedy vlády a ministra vnitra Víta Rakušana, i letošní program nabídne řadu odborných, exkluzivních, ale i možná mírně kontraverzních příspěvků.

  Podle Pavla Boháče, manažera konference, budou řečníci představováni postupně a k publikování uceleného harmonogramu dojde na stránkách konference počátkem března. „Troufnu si říci, že tentokrát půjde o opravdu výjimečný mix přednášek a pokud nezasáhne nějaká vyšší moc do plánů přednášejících a hostů, půjde v dosavadní sedmileté historii konference o nejzajímavější a informačně nejvíce nabitý program,“ zdůrazňuje Boháč. Odrážet bude fakt, že se stále kolem nás něco děje a řada nejistot má za následek další růst napětí ve společnosti. „O to více je vnímaná potřeba vzájemného dialogu, podpory bezpečnosti ve veřejném prostoru a role strážníků v něm. Ta se silně odrazí právě v některých příspěvcích,“ podotýká. Tradičně pak bude součástí několik doprovodných aktivit, i ty organizátoři začnou záhy představovat. A slibují, že po loňské premiéře také letos dojde k propojení konference určené pro bezpečnostní komunitu s veřejným prostorem a nabídne program pro veřejnost.

  Na mezinárodní setkání se lze registrovat při splnění určitých podmínek prostřednictvím on-line formuláře publikovaného na stránkách konference. „Každoročně dochází k předčasnému ukončení registrací z důvodu naplnění kapacity, a tak stále platí, že není vhodné otálet. Aula právnické fakulty sice dokáže pojmout podstatně více posluchačů, ale pravidelní účastníci již vědí, že konference je spjata i s určitým nadstandardním komfortem a servisem. A ten dosahujeme i díky tomu, že dodržujeme od počátku nastavený limit účastníků,“ připomíná Boháč, který očekává identický scénář. Tedy, že tak jako v uplynulých letech převýší zájem o konferenci hranici 200 účastníků a ne na všechny zájemce se dostane.

  Mezinárodní konference obecních policií je ojedinělé a největší mezinárodní setkání obecních a městských policií ve střední Evropě. Vytváří ojedinělou platformu pro osobní setkávání a výměnu zkušeností, program je rozdělen na čtyři odborné panely – bezpečný prostor, technologie, prevence a edukace, legislativa. Její součástí je také bohatý doprovodný program. Auditorium tvoří nejen zástupci obecních a městských policií, ale také statní správy, samospráv, integrovaného záchranného systému a bezpečnostních sborů, exekutivy, akademické sféry a dalších subjektů a organizací včetně neziskového sektoru a dobrovolnických aktivit.

  Bližší informace lze nalézt na facebookovém profilu https://www.facebook.com/FTTechnologiesOlomouc.

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  376
  Energetika
  381
  IT
  255
  Dotace a Finance
  1131
  Odpady
  204

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze