Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Akce

Zahájení výstavby dostupného bydlení

Image

Za účasti ministra pro životní prostředí Petra Hladíka proběhne 21. května 2024 ve Žďáře nad Sázavou slavnostní zahájení výstavby dostupného bydlení. Na realizaci si žďárská radnice vybrala soukromého investora – společnost Dostupné bydlení České spořitelny – která využila dotační program SFPI.

Datum: 21. května 2024
Čas: 11.00 – 12.00
Místo: staveniště, Sázavská ulice, Žďár nad Sázavou

Základem Žďárského projektu jsou z 80 % prefabrikované dřevostavby. Díky tomu se doba výstavby zkrátí na polovinu a dojde také ke snížení nákladů na energie (30–50 %) a snížení emisí CO2. Výrobu a realizaci bytových domů bude zajišťovat společnost Nema, která je středoevropským leaderem v technologických inovacích ve stavebnictví a má bohaté zkušenosti s realizací velkých staveb ze dřeva pro komerční i veřejný sektor.

Na přípravě projektu spolupracuje DBČS i s Univerzitním centrem energeticky efektivních budov ČVUT (UCEEB ČVUT). I díky prefabrikované dřevostavbě zajišťované společností NEMA zabere celý proces výstavby jen pět kvartálů. Dokončené budovy by měly být předány ve 2. čtvrtletí 2025.

Foto: Pexels
Zdroj: Svaz měst a obcí ČR

Nejčtenější kategorie
Chytré město
444
Energetika
507
IT
372
Dotace a Finance
1374
Odpady
250

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze