Anketa o pomoci samospráv Ukrajině 2. díl

Publikováno: 6. 4. 2022Cca 2 min četbyKategorie: Exkluzivně, Jak to vidí starostové
SDÍLET

Měsíčník PRO města a obce v anketě mezi starosty zjišťoval, jak samosprávy ve spolupráci s kraji a státem pomáhají Ukrajině a svým partnerským městům.

Karel Otava, starosta města Lysá nad Labem

Karel Otava,
starosta města Lysá nad Labem
(cca 9 800 obyvatel, okres Nymburk)

Město Lysá nad Labem má na Ukrajině partnerské město Novyi Yarychiv (Nový Javor) ležící 30 km východně od Lvova. Pravidelně se navštěvujeme, včetně vystupování folklorních souborů.

Starosta nás požádal o konkrétní materiální pomoc, kterou se nám z větší míry podařilo zajistit. Konkrétně se jedná o 5 ks elektrocentrál včetně příslušenství, 10 ks ručních radiostanic MOTOROLA, zdravotnický materiál a další. Tato pomoc v hodnotě 300 tis. Kč odjela v pátek 4. března. Přepravu zajistili naši dobrovolní hasiči a hasiči ze Zakarpatského kraje.

V pondělí 28. února byl církevní charitou uspořádán benefiční koncert v kostele sv. Jana Křtitele. Finanční výtěžek byl zaslán na Ukrajinu.

  1. Město Lysá nad Labem uspořádalo materiální sbírku, která je využita jako pomoc ukrajinským rodinám, které už v ORP Lysá nad Labem máme ubytovány. Pro ubytování matek s dětmi jsme vyčlenili 12 bytů, které postupně vybavujeme a osídlujeme. Pro ukrajinské děti jsme zajistili v našich školách prostory pro zajištění školní docházky a stravování. 
  2. Úzce spolupracujeme se státem, Středočeským krajem a občany Lysé nad Labem, abychom tuto nepochopitelnou situaci zvládli a co nejvíce pomohli. Na neustále se měnící situaci reagujeme operativně.

Další informace na https://mestolysa.cz/cz/

Partnerské město Novyi Yarychiv

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější