Areál bývalé Tesly v Pardubicích ožije

Publikováno: 25. 3. 2021Cca 1.3 min četbyKategorie: Kraje, Pardubický kraj
SDÍLET

Areál bývalé Tesly v Pardubicích by se měl proměnit v rezidenční čtvrť. Pronajala si ho a v horizontu několika týdnů zakoupí firma Linkcity, která po dvouletém jednání s městem plánuje ještě na jaře začít s bouráním starých objektů a stavbou nových domů.
Tovární výroba v místě za železniční tratí ve čtvrti Pardubičky začala v roce 1920, kdy tam měla vzniknout výrobna obuvi. Ještě před dokončením ho ale původní stavitel odprodal firmě Telegrafia, která tam roku 1922 začala vyrábět telegrafy. Po jejím zániku v roce 1945 se fabrika stala součástí národního podniku Tesla, od roku 1992 je areál opuštěný a chátrá.
Od Tesly Pardubice ho nejdřív za symbolickou korunu dostal kraj, ten nechal odstranit ekologické zátěže a pak danajský dar poslal dál pardubické radnici. Ta od roku 2012 hledala způsob využití. Firma Linkcitty nabídla za odkoupení 36 milionů korun. Na ploše 2,5 hektaru postavit čtvrť s názvem Nová Tesla. „Bude zde nejenom rezidenční čtvrť, ale tolik chybějící obchodní prostory, supermarket, sjezd do lokality a nová infrastruktura,“ říká zástupkyně generálního ředitele Kristýna Zavrtálková.
Zdroj: Český rozhlas Pardubice

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější