Areál bývalého městského nádraží již patří městu

Publikováno: 21. 5. 2021Cca 1.4 min četbyKategorie: Kraje, Liberecký kraj
SDÍLET

Strategické pozemky v areálu bývalé železniční stanice Česká Lípa – město již vlastní město Česká Lípa. Dovršila se tak desetiletá snaha českolipské radnice tyto významné pozemky od Českých drah odkoupit. Nyní město čeká úklid celého území a zabezpečení bývalé drážní budovy.
Výkup pozemků o celkové rozloze cca 60 tis. čtverečních metrů rozkládajících se od ulice 5. května po ulici Partyzánskou schválili českolipští zastupitelé v květnu loňského roku za cenu 22,6 mil. Kč. Kupní cenu město uhradilo ve dvou splátkách, necelých pět milionů Českým drahám zaplatilo v loňském roce, zbylých necelých 18 milionů pak v roce letošním. Areál si již město v dubnu převzalo a v katastru je vedeno jako vlastník. Společně s pozemky pak Česká Lípa získala i bývalou drážní budovu, na kterou je vydán demoliční výměr.
V budoucnu se na místě počítá s tzv. polyfunkční zástavbou, tj. vybudováním prostor k podnikání i bydlení, a také s napojením městského dopravního okruhu na silnici I/9. Chystaná výstavba je v souladu s platným územním plánem.
Zdroj: Město Česká Lípa

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější