České dráhy obnoví provoz části regionálních vlaků v několika krajích

Publikováno: 9. 4. 2021Cca 2.1 min četbyKategorie: Aktuality z veřejné správy
SDÍLET

České dráhy po částečném uvolnění některých protikoronavirových opatření obnoví na vybraných regionálních linkách plný provoz. Dopravce už v tomto týdnu obnovil provoz na většině spojů v Pardubickém kraji, následovat bude doprava v Královéhradeckém a Moravskoslezském kraji. Jezdit začnou také přeshraniční vlaky do Německa a rekreační spoje, informovaly České dráhy. Další omezení, které dráhy zavedly kvůli pandemii, ale zůstanou.
Dopravce se na obnovení linek dohodl s jednotlivými kraji. Reaguje tak na rozvolnění části vládních opatření, kdy od 12. dubna skončí nouzový stav a s ním například zákaz přejezdů mezi okresy. Nejdříve začalo obnovování provozu v Pardubickém kraji, kde většina přerušených lokálních linek vyjela v úterý. Od příštího týdne bude následovat regionální doprava v Královéhradeckém kraji a od 20. dubna v Moravskoslezském kraji. V Praze a středních Čechách začne od soboty 17. dubna provoz rekreačních vlaků. V první půlce dubna postupně dráhy obnoví provoz přeshraničních vlaků do Saska a Bavorska.
Nadále naopak potrvají omezení některých večerních vlaků v Praze a Středočeském kraji, spěšných vlaků spojujících metropoli s Benešovem a Kutnou Horou a zatím také spojů na některých linkách v Kraji Vysočina. Provoz je kvůli pandemii omezen i na některých dálkových a dalších regionálních linkách.
České dráhy kvůli koronavirové pandemii v loňském roce přepravily 117,7 milionu cestujících, meziročně o 64 milionů méně. Krize oslabila dálkovou i regionální dopravu. Dráhy kvůli tomu loni ztratily na tržbách více než čtyři miliardy korun. V předchozích letech zájem o cestování vlaky pravidelně stoupal.
Zdroj: ČTK

PRO MĚSTA A OBCE

A získejte každý měsíc přehled praktických a inspirativních informací ze světa veřejné správy.

Související příspěvky
Related Posts
Nejčtenější