Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  AkceCestovní ruch

  Biskupice se staly vesnicí roku Pardubického kraje

  Do 26. ročníku soutěže Vesnice roku 2022 v Programu obnovy venkova se v Pardubickém kraji přihlásilo celkem deset obcí. Vítězem se staly a Zlatou stuhu získaly Biskupice, obec s necelými pěti sty obyvatel, která se nachází asi čtyři kilometry od Jevíčka. Zatím poslední ročník soutěže se konal v roce 2019, v dalších letech se soutěž z důvodu covidových opatření neuskutečnila.

  „Hodnotitelská komise na přelomu května a června všechny zúčastněné obce navštívila a podle jasně daných kritérií je následně hodnotila. O této návštěvě byli všichni starostové soutěžících obcí předem informováni. Základní informace a podklady pro hodnocení získala krajská hodnotitelská komise z prezentace obce, rozhovorů se zástupci obce, prohlídky obce a obsahu materiálů doložených jako součást přihlášky do soutěže. Biskupicím i dalším oceněným gratuluji a budu velmi rád, pokud se jejich přístupem budou inspirovat i další obce,“ sdělil radní pro venkov, životní prostředí a zemědělství Miroslav Krčil.

  Obce přihlášené do soutěže jsou hodnoceny v následujících oblastech: koncepční dokumenty, společenský život, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péče o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o krajinu, připravované záměry a informační technologie obce. Na základě tohoto hodnocení komise udělila následující ocenění:

  • Zlatá stuha – obec Biskupice, okr. Svitavy
  • Modrá stuha – za společenský život – obec Studnice, okr. Chrudim
  • Bílá stuha – za činnost mládeže – městys Choltice, okr. Pardubice
  • Slavnostní předání stuh se uskuteční v Biskupicích 6. srpna 2022.

  Soutěž Vesnice roku v Programu obnovy venkova je každoročně vyhlašována již od roku 1995. Cílem této soutěže je snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost uskutečňovaní programů obnovy vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam venkova, ale také snaha vyzdvihnout aktivity obcí, jejich představitelů a občanů, kteří se snaží nejen zvelebovat svůj domov, ale rozvíjejí i místní tradice a zapojují se do společenského života v obci.

  Foto: Wikimedia Commons
  Zdroj: Pardubický kraj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  397
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1181
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze