Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

Cestovní ruchPamátky a kultura

České Budějovice chtějí být po Praze a Plzni dalším Evropským hlavním městem kultury

Prestiž pro celý Jihočeský kraj, nastartování ekonomiky i kultury a obnova cestovního ruchu zasaženého pandemií koronaviru. Tak zdůvodňují českobudějovičtí radní kandidaturu na Evropské hlavní město kultury pro rok 2028. V těchto dnech už radnice rozjela naplno přípravy pro získání tohoto titulu. Zatím na ně vyčlenila dva miliony korun a už vybrala organizátory příprav. Tým teď zpracovává přihlášku a kulturní strategii.
„Když se podívám na předchozí města, která zvítězila v soutěži o titul Evropské hlavní město kultury, tak pro všechny to mělo veskrze pozitivní dopad a jsem přesvědčen, že Budějovicím to také pomůže. Ten projekt má obrovský přesah do cestovního ruchu a místní ekonomiky,“ vysvětluje náměstek českobudějovického primátora Juraj Thoma.
„Atmosféra ve městě je dnes příznivě nakloněna. Budějčáci jsou ochotni a schopni se spojit a semknout k nějakému projektu, který pozvedne prestiž města, a udělají to pro své Budějovice,“ dodává. Na přípravu přihlášky do soutěže má město čas do dubna příštího roku. Podmínkou kandidatury je vytvoření dlouhodobé kulturní strategie. Tu má teď na starosti nově zapsaný spolek Budějovice 2028.
Více informací zde.
Zdroj: iRozhlas

Nejčtenější kategorie
Chytré město
455
Energetika
530
IT
398
Dotace a Finance
1403
Odpady
257

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze