Newslettery

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

  PromoNews

  Výběr toho nejzajímavějšího za posledních 14 dní do vaší emailové schránky.

  2x měsíčně

  PromoDay

  Přehled nejnovějších článků. Každý pracovní den do vaší schránky.

  5x týdně

  Představujeme vám

  Výběr z těch nejzajímavějších rozhovorů s představiteli veřejné správy.

  1x měsíčně

  Akce

  Přehled nadcházejících konferencí, soutěží, školení na následující měsíc.

  1x měsíčně

  Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

  Cestovní ruchŽivotní prostředí

  ČR vyjednávala v Madridu podporu pro svou kandidaturu do Výkonné rady Světové organizace pro cestovní ruch

  Image

  Zástupci MMR se ve spolupráci s českým velvyslanectvím ve Španělsku účastnili několika vyjednávání k podpoře kandidatury do Výkonné rady Světové organizace pro cestovní ruch (UNWTO). Setkali se i představiteli více jak 30 zahraničních zastupitelských úřadů v Madridu a nastínili jim hlavní důvody kandidatury pro období 2023–2027. 

  Jednali jsme s delegacemi velvyslanectví z více jak 30 členských zemí Regionu pro Evropu UNWTO, se kterými jsme sdíleli naše odhodlání kandidovat do Výkonné rady UNWTO. Jde o organizaci globálního významu, která se zaměřuje hlavně na rozvoj udržitelného a dostupného cestovního ruchu. Věřím, že při hlasování 1. června v Sofii na zasedání Komise pro Evropu UNWTO získáme podporu,“ uvedl náměstek člena vlády a vedoucí delegace Jan Fluxa. Hlavními důvody kandidatury jsou zviditelnění ČR ve světě, podílení se na světových trendech v odvětví a jeho propagaci včetně kongresové turistiky. Ta je nedílnou součástí socioekonomického růstu a generuje příjmy do státního rozpočtu.

  Česká delegace se zároveň zúčastnila i několika bilaterálních schůzek, například se zástupkyní španělského ministerstva zahraničí Cecilií Robles Cartes. „Kandidatura je velká výzva a tato schůzka byla pro nás důležitá, jelikož Španělsko je stálým členem UNWTO,“ doplnil velvyslanec ČR v Madridu Ivan Jančárek. Zástupci MMR představili vizi svého působení ve Výkonné radě i ředitelce Regionální komise pro Evropu UNWTO Alessandře Priante a generálnímu tajemníkovi UNWTO Zurabovi Pololikashvilimu.

  UNWTO je mezinárodní organizace cestovního ruchu. Jejími hlavními prioritami jsou propagace cestovního ruchu, jeho začleňování do národních politik, podpora vzdělávání v oboru, udržitelnost a digitalizace. Česká republika je členem UNWTO od roku 1976 a do Výkonné rady kandiduje poprvé.

  Foto a Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj

  Nejčtenější kategorie
  Chytré město
  380
  Energetika
  399
  IT
  271
  Dotace a Finance
  1182
  Odpady
  210

  Nezmeškejte žádné informace!

  Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

  Další článek
  Není lehké jít do UNESCO
  Image