Newsletter

Dostávejte to nejzajímavější ze světa veřejné správy i v našich newsletterech.

* Kliknutím na „Odebírat“ souhlasíte s našimi zásadami o Ochraně osobních údajů a zasíláním pravidelných newsletterů. Odhlásit se můžete kdykoliv.

AkceCestovní ruchPamátky a kultura

Cyrilometodějská stezka získala titul Kulturní stezka Rady Evropy

Cyrilometodějská stezka získala prestižní certifikaci Kulturní stezka Rady Evropy a zařadila se tak po bok 45 certifikovaných kulturních stezek, z nichž nejznámější je Svatojakubská. Stala se první stezkou zaměřenou na slovanské kulturní dědictví. Toto jedinečné uznání, srovnatelné svým významem snad pouze se zápisem do UNESCO, je velkou příležitostí pro mezinárodní kulturní turismus.
Sdružení Evropské kulturní stezky sv. Cyrila a Metoděje založil Zlínský kraj v jubilejním cyrilometodějském roce 2013 spolu s Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy. Od následujícího roku se stal řádným členem rovněž Jihomoravský kraj a Centrála cestovního ruchu – jižní Morava. Síť reprezentovaná více než devíti desítkami partnerů napříč střední a jihovýchodní Evropou, svými aktivitami podporuje živý cyrilometodějský odkaz a hodnoty založené na respektování a dialogu mezi lidmi rozlišných kultur a vyznání.
Zdroj: Jihomoravský kraj

Nejčtenější kategorie
Chytré město
438
Energetika
496
IT
363
Dotace a Finance
1352
Odpady
246

Nezmeškejte žádné informace!

Přihlaste se k odběru newsletteru a buďte stále v obraze

Další článek
Co dělá dobrou školu?
Image